Kaziklandim!

Merhabalar,
Aboneliğim yaklaşık 2 buçuk aylık ve YAPA dan hizmet almaktayım. Öncelikle aldığım hız 17-18 mbit ve vaad edilen hız da bu şekildeydi ancak ben aboneliğimi başlatmadan önce bu sokakda VAE’den VDSL hizmet verildiğini bilmiyordum ve abonelik işlemlerimi yapan arkadaş da bana hiç bir şekilde bu tarz bir hizmet alabileceğimden bahsetmedi. Ancak hizmetinizi almam için bağlantı yapmaya gelen arkadaş bana dedi ki "siz neden YAPAdan hizmet alıyorsunuz bu sokakta VDSL hizmet veriliyor VAE alsaydınız keşke". Benim de içime bir kurt düştü ve araştırıyım dedim. bağlantıyı yapan arkadaşın dediği gibi hem sağ(50mbit) hem sol(75mbit) binamda hatta ve hatta tüm sokakta VAE hizmet veriliyor ve hepsi de ya VDSL ya da fiber(TurkNet sorgulama sayfasında en düşük hız 50 mbite kadar görünüyor). ben de bunu görünce Online işlemlerden şikayetimi oluşturdum. Ancak bana gelen geri dönüşlerin hepsi farklı bir neden sunarak bana bu işlemin gerçekleştirilemeyeceğini söylüyordu. Bazısı port yok, bazısı altyapı yok, bazısı altyapı çalışmaları sürdüğü için hizmetin verilemeyeceğini söylüyor bazısı da hiç bir neden sunmuyordu. Anlayacağınız ben online işlemlerden ümidi kestim bir yerden sonra ve TurkNet 'e ulaşmak için yeni yollar denedim. Twitter (heralde engellediler bu arada çünkü hiç bir twitime geri dönülmüyor artık) olsun telefondan işlem yapmak olsun donanım haberden DM yoluyla ayrıca konu açarak da olsun ulaşmayı denedim ancak her ulaştığım yetkili durumla ilgili destek kaydı açıldığını ve benimle iletişime geçileceğini belirtti. Yapılan geri dönüşler teknik elemanlar tarafından yapılmadığı için bana verilen geri dönüşler yine yetersiz kaldı.
Kısacası ben böyle bir süreçten geçmek istemezdim ancak 2 aydır bu konu ile ilgili bir açıklama alamadım yardım hiç alamadım zaten. umarım burdan beni umursayıp çözüm yolu bulursunuz!

1 Beğeni

Bulunduğunuz binada karşı dairenin adresini TurkNet sitesinden sorgulatıp ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?

Merhaba,

Benimle mesaj olarak müşteri no’nuzu paylaşır mısınız? İncelettirmek istiyorum durumunuzu?

Teşekkürler.

3 Beğeni

karşımda bina bulunmamakta ancak yan binam bu şekilde

1 Beğeni

kusura bakmayın forumda yeniyim nasıl atıyoruz özelden mesaj

1 Beğeni

@bekir.kopuz atmayı denedim ancak bu kullanıcıya mesaj yollayamazsınız diyor.

1 Beğeni

Merhaba,

Mesajınız geldi, durumunuzu ben inceleteceğim.

2 Beğeni

teşekkürler kolay gelsin :slight_smile:

merhaba adıma 2. bir hat gelmiş telefon kutusuna ancak bağlantısı yapılmamış. Bir hatta YAPA yazıyor diğer hatta sadece TurkNet. Bağlantı için benim mi bir elektrikçi çağırmam lazım yoksa ekipleriniz mi gelip yapacak?

Eğer ben bu bağlantıyı yaptırırsam intenetim ne kadar süreli olmayacak? Ya da hattım YAPA dan VAE ye geçene kadarki süreçte ben aynı hattan internet kullanabilecek miyim?