Kasıtlı hız düşürülmesi

benim sorunum da halen düzelmedi. aynı tesisatla 2 nolu daire 60 mbps alırken ben anca 20 alabiliyorum. bu sorunun tt yada tesisattan oldugunu düşünmüyorum. destek kaydı actım 2 nolu daire nasıl bu kadar hız alıyor ben alamıyorum diye. adamlar benden diger dairenin hangi operator ve abone nosu nedir verebilirmisiniz diyor. hadi bunları verdim. acaba ne değişecek anlamadım. şimdi yeni bir saglayıcıya geçmeyi düşünüyorum. artık TurkNet bendeki vadesini doldurdu.

bunlarda modem arayüzünden tekrak eklemek istedim.aaaa

Hat zayıflaması 0 görünüyor bir sorun olabilir mi ?

1 Beğeni

sorun derken nasıl bir sorun. internet şuan düşük hızda da olsa çalışıyor.

Diğer dairenin abone numarasını iletirseniz TurkNet, Türk Telekom’a iletip bu hızların alınabildiğini gösterip çalışma yapılması için talepte bulunacaktır.

Modem sel bi sorun o

Merhaba @chapl, müşteri numaranızı veya açmış olduğunuz destek kaydı numarasını bana özel mesaj üzerinden iletir misiniz?

modemi degiştirmedim. ilk baglattıgımda da aynı modemi kullanıyordum, şimdide.

Merhabalar, sizin hizmetinizi ve destek kaydınızı detaylı olarak inceledim.

Arkadaşlarım açmış olduğunuz kaydınız üzerinden size ellerinden geldiği kadar yardımcı olmuşlar ve detay olarak sizden bir kaç şey istemişler. Ancak siz bu kaydınızı güncellemediğiniz için kaydınız sonlandırılmış.

Belirtmiş olduğunuz gibi şu an size verilebilecek maksimum hız değerleri 23 Mbps’e kadardır. Sistemde kontrol ettiğim zaman bu hızı alabileceğinizi görüyorum. Kaydınızda da belirtmişsiniz. Komşularınız daha yüksek hızlar alabiliyormuş. Bunun da sebebini sorgulamak için sizden referans içeren xdsl numarası istemişsiz. Komşunuzun hangi İSS üzerinden hizmet aldığını istemişiz ancak siz geri dönüş yapmamışsınız.

Bu ölçümleri gösteren sistemler Türk Telekom bakır alt yapı ortak platformuna ait olduğu için böyle bir referans bilgi vermeniz durumunda hatanın veya yanlış bilginin nereden kaynaklandığını öğrenebiliriz.

Kullandığın modem airties air5650 model ise o modemi bende kullandım vdsl hatta aynı senin gibi hızım düşüyordu senin sorununun iki sebebi olabilir 1 direkten gelen kablo 2 o model modem modemin sağlamlığını kontrol etmek için komşundan modemni denemek için alabiliyorsan bir dene eğer değer aynı ise bir elektrikçi veya TT ekiplerinin ücretli evine gelen servisi var onu talep et kesin sonuç alırsın

Bu sorunun modem ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Sistemler üzerinden kontrol ettiğimizde @chapl alabileceği maksimum hız değerleri 23 Mbps olarak gözüküyor.

Siz sadece sistemde görüyorsunuz ben size bişe anlatayım benim hat değerim 60 65 mbps civarıydı hattım bir yağmur sonrası 15 mbps civarına düştü geldiler eve gelen kabloyu değiştirdiler modemi değistirdim port değiştirdiler ama nafile en son hattınızın alabileceği değer bu dediler ve bıraktılar TT ekibide TurkNet ekibide sonra arkadaşımın tanıdığı bir tane TT saha ekibinden tanıdığı varmış sorunu anlattım boş bir gününde direk bağlantılarını tek tek benim evime gelen bütün direk ve bağlantıları kontrol etti sorun benim evimin tarafındaki sondan 2. Direkte çıktı kabloların 4 tanesi kısa devre olmuş o bağlantıyı düzeltince hemen normale döndü internet ve o kişinin bana dediği gelen tt ekipleri böyle bir kontrol gerçekleştirmez saha dolabından otomatik arıza kontrol cihazını takar varsa var yoksa yok der arıza için ve böyle bir kısa devre arızası o cihazda hat zayıflaması olarak gözükür ve müsteri kaynaklı arıza notu düşülür dedi yani böyle durumların bazıları gerçekten bilgisayar ortamında görüldüğü gibi olmuyor

@KASPAROV, evet ne yazık ki bahsetmiş olduğunuz durumlar ile karşılaşıyoruz :frowning: Biz konuyu yerleik operatör tarafı ile kontrol ediyor ve onlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda hareket etmek zorunda kalıyoruz çünkü altyapı çalışmalarına ve müdahalelerine bildiğiniz üzere iznimiz yok :frowning:

İşte sırf bu sebepten dolayı @chapl’den referans istedik. Referans aldıktan sonra yerleşik operatör tarafına dönüp durumu daha detaylı sorgulayacağız. Elimizde örnek olması bu konuda çok önemli…

Merhaba @chapl, TT tarafı ile bu sorununuz özelinde gerekli tüm hizmet ve hat takibiniz yapıldı. Şu an sıkıntısız bir şekilde kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz. Uzun süren sorun dün itibariyle bitti ve stabil bir şekilde hızlarınıza kavuştunuz :slight_smile:

Yardımcı olabileceğim bir konu varsa bana istediğiniz zaman özel mesaj üzerinden ulaşabilirsiniz. İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :pray:

1 Beğeni

yardımlarınız için teşekkür ederim.

3 Beğeni