Kablosuz bağlantıda sürekli kopmalar yaşıyorum

İnternet bağlantımda sürekli kopmalar oluşuyor. Kablolu bağlantıda deneme imkanım olmadı ancak wifi üzerinden sürekli kopma oluyor.Farklı modemler ile de deneme sağladım ancak sorun çözülmüyor. Kendi modedimim asul ve Dsl ayarlarından çeşitli kombinasyonlar deneyerek haftalardır sorunu çözmeye uğraştım ancak olmuyor. Ayarlar ve hat değerlerinden anlayan birisi yardımcı olabilir mi?

Hattınızda zayıflama var. Bi elektrikçi çağırıp iç tesisat kontrolü yaptırın. Büyük ihtimalle kablo değişimi gerekiyor

1 Beğeni

teşekkür ederim yanıtınız için, zayıflık iç tesisat kaynaklı mı apartmana gelen tesisat ile ilgili olabilir mi bu değerlerden anlayabilir miyiz

Elektrikçi çağırırsanız iç tesisat mı
Şebeke tarafında mı zayıflama var ölçüm yaparak tesbit edebilir

2 Beğeni

merhabalar öncelikle yardımınız için teşekkür ederim, TurkNet tarafından bilgi verilen saha destek ekipleri hatlarla ilgili bir problem olmadığını söylediği için iç tesisatı bir elektrikçiye cat6 kablo olacak şekilde yeniletiyorum. Sanırım kopmalarımın sebebi hat zayıflaması değerinin yüksek olmasından kaynaklanıyordu değil mi, tesisatım değiştikten sonra kontrol etmem gereken değer line attenuation değeri midir yani?

1 Beğeni

Evet line attenuation türkcesi hat zayıflama demek.