KabloNet'in altyapısını TürkNet ile kullanmak?

Arkadaşlar merhabalar.

Aktif olarak TurkNet’in VDSL hizmetini kullanmaktayım. İnternet hızımdan da memnunum. Ancak son zamanlarda TurkNet ile ilgili fiber haberlerini gördükçe kafamda birkaç soru oluştu.
Oturduğum binaya gelen iki kablo var. Birisi bildiğimiz Türk Telekomun bakır kablosu, diğeri ise KabloNet tarafından döşenmiş olan fiber kablo. İlk başta KabloNet’in kutusunu sadece kablo tv için kuruklarını zannediyordum fakat internet sitelerinden altyapımı sorguladığımda binamda fiber altyapısının bulunduğunu öğrendim. KabloNet’in gülünç paketlerine biraz göz gezdirdikten sonra tekrar TurkNet’in sayfasına dönüp araştırma yapmaya başladım ancak soruma cevap bulamadım.

TL;DR: KabloNet’in altyapısını TurkNet aracılığıyla kullanmam mümkün müdür?

Dediğim gibi internet hızımdan memnunum fakat ping süreleri ve upload hızı sinir bozucu derecede.
Türkiye’de bir sunucuya bile 25ms ping ile bağlanmak hoş değil. Yıl olmuş 2020 ancak hâlen 8Mbps upload hızından bahsediyoruz. Bunları aşmak adına fiber’e geçmek istiyorum ancak mümkün müdür yazarsanız sevinirim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bu da kutunun resmi:

Hayır, kablonet in fiberini sadece kablonet aboneliğinde kullanabilirsiniz. Kablonet in yeni aboneler için cazip tarifeleri var. Seçim sizin :+1:

2 Beğeni

Yanıtınız için teşekkür ederim. Paketlerini inceledim fakat "Akıllı Sınırsız"la uğraşmak istemiyorum açıkçası. Fiber altyapının getirilerinin hiçbirini kullanmayıp sadece “fiber” adına para vermek saçma geliyor bana. 2020 yılında bunlarla uğraşıyor olmamız üzücü gerçekten.

1 Beğeni

o kablonet fiberi üzerinden kendi ve vodafone ortak kullanıyorlar diğer firmalara ortak alt yapı vermiyorlar

Kablonet’in altyapısından diğer firmalarda kullanabiliyor. Mesela vodafone veya turkcell ile altyapı paylaşımı yapılıyor. Belki yakında TurkNet’te ortak altyapıya girebilir.

Böyle bir anlaşma olmayacaktır

1 Beğeni