Kablolari yeni̇lesem hiz değerleri̇m artar mi?

Bakalım yarın süperonline genel merkezine gideceğiz ve görüşme yaptık 13 daireli bir apartman ve yöneticiside benim binada 10 abone taahhüt edersek eğer yapıyorlarmış fiber altyapıyı bütün bu saçmalıklardan kurtulmak için uğraşacağız “Bir umuttur yaşamak” diyoruz :smiley:

Bu arada binamız çift cepheli sağ tarafımızda kapı olsa fiber internet kullanabiliyoruz bizim kapımız sol taraftaki sokağa bakıyor malesef asıl büyük fiyasko budur :smiley:

Görünüşe göre derdiniz upload ile maalesef yapa da o uzaklıkta upload verim alamıyorsun vae (adsl) altyapıda 16mb pakete geç upload 2 gelebilir telekomun 2x upload arttırımına dahilseniz

Buna dahil olup olmadığımızı nasıl öğrenebilirim ? Geçiş işlemlerimi nasıl yapabilirim birde ?

Vae VDSL daha da verimli olabilir sanki

Altyapı sorgulama da 16mb veriyorsa adsl ile vae altyapısını kullanırsın uploadın yapa ya göre biraz daha yüksek olabilir . Online işlemler→yardım merkezi→işlemler→paket/tarife kampanyamla ilgili destek istiyorum buradan destek kaydı oluşturup vae geçişinizi isteyin (adsl 16mb destekliyorsa portunda olması lazım port yoksa geçemezsin var hizmetine)

Verimli olduğunu bende biliyorum fakat yukarıda dikkat etmediyseniz altyapısının 16mb desteklediğini söylüyor barisbilge

1 Beğeni

Aboneliği ne zaman başlattınız? Direkt yapa olarak mı başladı yoksa vae den yapaya mı geçiş oldu?
Geçiş öncesi hızlar nasıldı?

Destek kaydı oluşturun VAE altyapıya dönmek istiyorum diye bakalım ne diyecekler.
TT ve diğer alternatif operatörlerden altyapı sorgulaması yaparsanız, VAE tahmini hız değerlerini görebilirsiniz.GIBIRNet Alt yapı sorgulama | Fiber sorgulama - GIBIRNet | İnternet adresinden sorgulayınca “santrale uzaklık” yani aslında saha dolabına uzaklığı da (tahmini olarak) gösteriyor. Uzaklık ve max hız değerleri tahmini kaç görünüyor yazın buraya, yapa dan vae ye geçiş mantıklı mı onu konuşalım

Göremedim o bilgiyi, tamamdır teşekkürler

1 Beğeni