İstanbul Sultangazi uğurmumcu mah. gigafiber

Geçen haftalarda N caddesi üstünde de TurkNet çalışma yapıyordu.

SULTANGAZİ belediyesi izin verdim çalışmalar ne durumda nasıl nereden öğreneceğiz acaba?? Eskiden forum da Enes bey vardı sağolsun herkese yardımcı olurdu ama şuan onun gibi ilgilenen birini göremiyoruz. Forum eskisi gibi değil

Selamlar @Serhatd, konu Enes Bey ya da diğer moderatörler ile alakalı değil. Aktivasyon ve planlamalar birçok etkene bağlı olarak değişebildiğinden müşterilerimizi yanıltmamak adına bilgi paylaşamıyoruz. Artık bu işlem için GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı kullanılıyor. Bu bağlantı üzerinden aktif altyapı hakkında bilgi alabilir ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz :raising_hand_man:

Ne zaman gelecek hangi gün vs diye sormuyoruz zaten Alperen Bey. Bunca zamandır öğrendik net bilgi verilemediğini. Belediye ile görüşmeler devam ediyor mu, iletişim ne aşamada, olumlu mu olumsuz mu gidiyor, kazı yasağı ne durumda kaldırıldı mı, umudumuzu keselim mi ya da bizim yapabileceğimiz bir şeyler var mı bunları merak ediyoruz. Sultangazi olarak sözde bu zamanlarda Gigafiber kullanacaktık. Sonrasında belediyenin havai kablolama için izin vermediğini öğrendik. Yaklaşık 3 4 aydır bir bilgi kırıntısı bile öğrenemedik. Kör karanlıkta yolumuzu arıyoruz. TurkNet de hiçbir şey söylemiyor. 2 3 ayda bir durumlara dair bilgi edinebilsek mesela güzel olurdu. Başka bir derdimiz yok yani.

2 Beğeni

Bu bölge için özel mesaj ve farklı konular üzerinden değerli kullanıcılarımıza bilgi aktarmıştım. Tekrar ileteyim;

Bölge için belediye onay ve izin süreçleri devam ediyor. Bireysel olarak bir işlem yapmanıza gerek yok. Ekipler çalışmalarını belediyelerin taleplerine uygun olarak düzenleyip tekrar başvuru gerçekleştiriyor.

Bölgedeki değerli üyelerimizin en kısa sürede GigaFiber hizmetine kavuşmasını diliyorum :heart_hands:

2 Beğeni

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bu bilgilendirmenizi daha önce görmedim. TurkNet’in hala çalışmalarına devam edip çözüm arayışlarında olması, orta yolu bulmaya çalışması harika haber. Zaten bazı arkadaşlar ara ara fotoğraf paylaşımları yapıyorlar şurada TurkNet fiber makarası var, burada yer altından kablolar çekiliyor vs diye. Umarım en kısa zamanda her şey çözülür de, TurkNet’e işi yokuşa sürdüren belediye, diğer firmalara hızlıca havai fiber izni verdiği gibi size de verir, tüm ilçe uçuşa geçer.

Herhangi bir gelişme gören var mı?