IPv6'nın Çalıştığını Nasıl Anlarız?

ipv6 isteğimi ilettik, bekleyelim bakalım sıramızı. :slight_smile:

1 Beğeni

root için kaynak var mı? Nasıl rootluyoruz?

Root ile giriş yapacaksınız sadece. Google üzerinde “marka” “model” root password olarak aratın bulacaksınız. Random bir şifre olur.

İpv6 tanımlaması sizler tarafından yapılmadan test sitelerinde alınan sonuçlarda ipv6 desteğini görebilmemiz mümkün olmasa gerek. Yanılıyor muyum?

Evet merak edilen konu tam olarak şu ;

Ipv6 test sitelerinde modemdeki IPV6 ayarlarını yapmadan görebiliyor muyuz aktif olup olmadığını? Ve ıpv6 tanımlandığını nasılsın anlayıp ayar yapacağız

Modemi yeniden başlatmak mı gerekiyor acaba?

Benim modemde IPV6 diye bir ayar var sadece açık yapıyorum herhangi birşey değişmiyor :smiley:

Hocam bende de aynı modem var nasıl yapacağım ayarları? Rootlu şekilde giriyorum bende

Benim anladığım kadarıyla bu uyarıyı görüyorsanız tanımlama yapıldıktan sonra modem ayarlarınızda da sorun yoksa ipv6 emrimize amade demektir.

Yanlış anlamadıysam bu uyarı herkeste aynı IPv6 kullanamazsınız diye hata alan var mı acaba? Desteklemeyen modem olsa bile…

Ve sorun şurada Tanımlanıp tanımlanmadığını nasıl anlayacağız

1 Beğeni

Arkdaşlar henüz IPv6 tanımlaması yapılmadı, tanımlama yapıldığı zaman forum üzerinden bildireceğiz sizlere.

6 Beğeni

Evet maalesef mümkün değil.

Bazı modemler IPv6 ayarı yapmaya gerek yokken bazılarında oluyor. IPv6 test sitelerinde modemdeki IPv6 ayarını yapmadan göremezsiniz.

12 haneli ise nedir çıkamadım işin içinden

Soldakine benziyorsa ipv6’dır sağdakine benziyorsa ipv4’tür ip adresiniz.

1 Beğeni

Herkeste kafa karışıklığı yaratan sorunun çözümü buydu aslında.

Herkes merak ediyordu kendisine tanımlanıp tanımlanmadığını. Tanımlamalar yapılınca bildirilmesi dediğiniz gibi en mantıklısı olur.

Ve tek bir soru kaldı geriye tanımlanan ipv6 adresleri süresiz olarak mı kullanabileceğiz yoksa belli bir süre test aşamasında mı?

tanımlananlar statik mi olacak dinamik mi?

1 Beğeni

ben de bunu merak etmekteyim ipv4 cgn olduğu için mecburi statik ip satın almak zorunda kaldım. Eğer gerçek dinamik ipv6 modeme ulaşacaksa statik ip’mi iptal edebilirim gerek duymam. Statik ip yerine DDNS kullanırım.

tanımlamalar yapılınca haber verecek misiniz?

2 Beğeni