IPV6'da yaşadığınız sorunlar

İki gün ipv6 sorunsuz çalıştı. Bu gece sabaha kadar internet kesildi. Geldiğinde ise, ipv6 bağlantısının olmadığını gördüm. Modem ayarları aynı, değişmemiş. Modemi kapatıp açtım, yine aynı… Ayrıca, hız testlerinde bağlı olduğum sunucu TurkNet oluyordu, şimdi sadece ipv4 adresim yazıyor, ve test sunucuları listesi önceden İstanbul ve Kocaeli’ndeki sunuculardan oluşurken şimdi Adana,
Hatay, Mersin, Suriye gibi yerlerdeki sunuculardan oluşuyor. İstanbul’u özellikle seçmem lazım. İpv6 testleri artık başarısız oluyor. Dediğim gibi çarşamba, perşembe günleri başarılıydı. Anlaşıldığı kadarıyla çalışmalar yapılıyor. Sonucunu merakla bekliyorum.

ipv6 adresleri dinamik sanırım ip adresim değişmiş başka değişen var mı ?

Dün olan kesinti sonrası ip almasına rağmen internet çıkışı devre dışı ipv6 hizmet mevcut değil

1 Beğeni

İndirme değerim 33’den 25 e, gecikme ise 22’den 14’e düştü ve bazı sitelerde herhangi bir vpn kullanmıyor olmama rağmen “Lütfen VPN uygulamasını kapatarak sayfayı yenileyin” uyarısı alıyorum.
Bu sorunu çözmenin veya eski hıza geri dönmenin bir yolu var mıdır?

Aynısı bende de oldu. Dün gece sabaha kadar uzun süre internet kesildi, olan ipv6 bağlantım artık yok. İpv6 ip adrsleri ve dns var ama ipv6 üzerinden internet kesildi. Artık test sonuçları başarısız çıkıyor.