IPV6'da yaşadığınız sorunlar

Merhaba arkadaşlar, bence ipv6 kullanan kişiler yaşadığı sorunları vs bu konu altında birleştirirse yetkili kişilerde sorunları inceleyip beta tamamlanana kadar sorunlar çözülmüş olur diye düşünüyorum.

Öncelikle Modemim : Asus DSL-AC68U

Modemi her kapatıp açışımda ipv6 test sitelerinde bir başarılı oluyor bir başarısız oluyor bazen cloudflare dns’si girmem gerekiyor bazen kaldırıp tüknet dnssi alınca düzeliyor. Garip bir sorun.

Bir diğer sorun ise bazen ipv6 almıyor ve alsın diye modemi yeniden başlatıyorum uzun bir süre boyunca modemin arayüzüne giremiyorum 192.168.1.1 bağlantı reddedildi hatası alıyorum.

1 Beğeni

İpv6 tanımlandığından beri facebook, instagram, whatsapp da anlık yavaşlamalar yaşıyorum yorumların geç açılması, mesajın geç gönderilmesi gibi

3 Beğeni

V6 tanımlamasından beri twitter ve instagramda yavaşlama var ayriyetten modem bazen IPv6 ile internete çıkabiliyorken bazen internete çıkamıyor restart atmak ta çözüm olmuyor. V6 ataması var ama test sitelerinde yok olarak görünüyor. DNS kısmına cloudflare dns’inden başkası yazılınca da v6 üzerinden bağlanmıyor.

Türknetin IPv6 sunucusuna yapılan hız testinde ping 16ms, Balıkesir NPerf IPv6 sunucusuna yapılan speedtestte ise 100ms ping çıkıyor.
Modem: Asus DSL-N16

Bu sorunun aynısını bende yaşamaktayım. @Ozgur

Evet bazen anlık sorunlar yaşıyorum rastgele websiteleriyle ilgili. Yavaşlamalar oluyor durduk yere girmiyor vs.

Aynısını bende yaşıyorum.

Bu yüzden bi süreliğine kapattım kullanmıyorum.

aynı sorunları asus’ada bildirdim. belki onlarında ekstra ekleyecekleri yapabilecekler vs. bişeyler vardır. özellikle ipv6 ile DDNS’i bildirdim

IPv4 ve IPv6 aynı anda kullandığımda IPv4 kullanan siteler geç açılıyor. sanırım önce ipv6 ile bağlanmayı deniyor birkaç saniye sonra ipv4 ile bağlanmayı deniyor bu da sayfaların geç yüklenmesine neden oluyor.

1 Beğeni

Merhaba,

Sorun yaşayan arkadaşlar aşağıda ki Google DNS denesinler tekrar devam ediyor mu bakalım.
/64 Tanımlanmış bana neredeyse 15K IPv6 kullanıyorum sıkıntı yok :sweat_smile:

2001:4860:4860::8888
2001:4860:4860::8844

1 Beğeni

modemda ipv6 dns girilmiyor.

Bende de aynı sorun var girdiğiniz ip yanlış vs diyor DNS için

DNS adreslerini modeme değil bilgisayara gireceksiniz.

1 Beğeni

Onu denedim de DNS girsemde çıkış sağlayamadım internete

IPv6 hangi modda çalışıyor sizde ? Konfigleri SS atar mısınız.

Bende modemim ayarları direkt otomatik geliyor pek ipv6 için ayar yapamıyorum,ama ipv6 bilmesini atabilirim

Modemin markası modeli nedir ?

Tenda v300

Özelden Teamviewer iletin bakalım.

hemen indireyim ben iletirim

1 Beğeni