IPv6 Var Gozukuyor Ama Yok Gibi Davraniyor

Suan sorunsuz bir sekilde IPv6 kullanabiliyorum. Yaptigim tek ayar IPv6’yi aktive ettikten sonra Home Networking’de “FROM RA & DHCPv6” olan ayari “FROM DHCPv6” olarak degistirmem oldu, belki de “FROM RA” yapsam da calisir miydi bilemiyorum ancak suanki ayarlar ile sorunsuz calisiyor. Ayrica Broadband’da PPPoE Passthrough mudur nedir onu da acmistim hala acik o.

Modem: Turk Telekom - DX3200-B0 - Zyxel
Orjinal Ayarlardan farki;
1- Network Settings > Broadband > Internet_DSL icin Modify,
1.1- Default olarak IPv4 Only gelen kismi IPv4 IPv6 DualStack,
1.2- PPPoE Passthrough Aktifve Etmek,
2- Network Settings > Home Networking Icerisinde,
2.1- LAN IPv6 DNS Assign Setup’i “FROM DHCPv6” yapmak,
2.2- MLD Snooping’i kapatmak.

Bu Ayarlardan sonra IPv6’yi sorunsuz kullanabiliyorum, 1 gundur hicbir kesilme yasamadim. Ancak suan sunu gordum ne kadar alakali bilmiyorum, Aile Profillerinde internet engellemeler calismiyor. Olmas da olur.

Dhcpv6dan yayın yapmıyor normalde ipv6 bağladıysanız helal olsun. Şayet olmadıysa 192.168.1.1 buradan abonelik yerinden slaac yapın lan ayarlarında ra yapın. Modemi son sürüme güncelleyin. Sonra pcdeki ethernet ve wifiyi güncelleyin internete girecektir.

Suan sorunsuz bir sekilde IPv6 kullanabiliyorum. Yaptigim tek ayar IPv6’yi aktive ettikten sonra Home Networking’de “FROM RA & DHCPv6” olan ayari “FROM DHCPv6” olarak degistirmem oldu, belki de “FROM RA” yapsam da calisir miydi bilemiyorum ancak suanki ayarlar ile sorunsuz calisiyor. Ayrica Broadband’da PPPoE Passthrough mudur nedir onu da acmistim hala acik o.

Modem: Turk Telekom - DX3200-B0 - Zyxel
Orjinal Ayarlardan farki;
1- Network Settings > Broadband > Internet_DSL icin Modify,
1.1- Default olarak IPv4 Only gelen kismi IPv4 IPv6 DualStack,
1.2- PPPoE Passthrough Aktifve Etmek,
2- Network Settings > Home Networking Icerisinde,
2.1- LAN IPv6 DNS Assign Setup’i “FROM DHCPv6” yapmak,
2.2- MLD Snooping’i kapatmak.

Bu Ayarlardan sonra IPv6’yi sorunsuz kullanabiliyorum, 1 gundur hicbir kesilme yasamadim. Ancak suan sunu gordum ne kadar alakali bilmiyorum, Aile Profillerinde internet engellemeler calismiyor. Olmas da olur.