IPv6 Tekonolojisi

Selamlar,

IPv6 teknolojisinin TurkNet’te de olduğunu az önce öğrenmiş bulunmaktayım. Acaba bu teknolojiye geçebilmek için ne yapmam gerekiyor?

müşteri numaram: 1347935

Teşekkürler.

Kapalı beta aşamasında şuan alımlar doldu. Fakat açılırmı veya ne zaman IPV6 betadan çıkar bilgim yok maalesef.

çok teşekkür ederim cevabınız için :slight_smile:

Rica ederim :slight_smile:

ben kullanıyorum , lakin ipv4 çocuk oyuncağı , ipv6 mantığı çok farklı 1 haftadır izlemediğim video kalmadı , hiç şu an kadar kaç kişimiz router yardım pdf lerini okudu inan sayfa sayfa modem ayalarını okudum , amma velakin halen port açıp web server e ulaşamadım ,muhtemelen TurkNet ds-lite kullanıyor ,ds-lite de port açıp uzaktan erişim imkansız . ama tam emin değilim … ds-lite olduğuna … ama tabiki artık ipv6 şart çünki ip kalmadı virtual ip ler var havuz nat . budan istikrarsız port açamazsın falan filan. turknetin ipv6 ya geçmesi büyük bir atılım… ipv6 ipv4 e göre daha hızlı daha istikrarlı .ipv6 da internet sağlayıcı direk sizin lan mac adresine bağlanır , yani yerel ip cihazın mac adresidir… şubatta galiba ipv6 yayınlanacak , çünki kesin bilgi… teknik servis elemanı dedi …