IPV6 Tanımlaması

Herkese merhaba,

Bu sabah ipv6 tanımlamam yapıldı ancak modemim (keenetic) ip almasına rağmen tarayıcıdan ipv6 testi yaptığımda ipv6 olmadığını görüyorum. Nasıl çözebilirim? Statik ip’m de çalışmıyor gözüküyor, böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Şimdiden teşekkür ederim…

bende de ayni durum var. ipv6 modemden kapattim. static ip var. ipv6 actirdiktan sonra, otomatikte 100 lu cgnat ip si atiyor. kendim static ip yi yazdim modeme oyle kullanabiliyorum.

modemimi bridge moda alip, kendi bilgisayarimda pppoe yaparak ipv6 yi test ettim calisti. calistigi bilinen dsl modem router alinmali.

merhabalar, ipv6 tanımlaması nasıl, nereden yapılıyor ?

Sistem tarafından uygunluk durumuna göre otomatik olarak yapılmaktadır.

2 Beğeni

Uygunluk durumundan kasıt nedir? Bana Turknet tarafından modem olarak Tplink archer c5v verildi mesela. Ancak modem ipv6 desteklemesine rağmen üzerindeki gelen rom dan dolayı arayüzden ipv6 ayarlaması yapma imkanım yok. Bu durumda ipv6 atamasına uygun olmuyor muyum?

1 Beğeni

Modemin desteklemesi yeterli ancak bağlı olduğunuz santralde de uygunluk durumuna bakılmaktadır.

santraldeki uygunluk durumunu nasıl öğreneceğiz ? kullanıcılara “sizin bağlı bulunduğunuz santral uygun değildir, size ipv6 veremiyoruz” diye bir bilgi gelecek mi yoksa öylece beklemeye devam mı ediyoruz ? peki bekleme süresi nedir ? ben ilk sorduğumdan bu yana 4 gün geçmiş, bir tanımlama olmamış. şimdi santralden dolayı mı, Türknet ten dolayımı bilmek lazım. bu arada modem destekliyor.

Bunun hakkında en net bilgiyi almak için TurkNet Online İşlemler Merkezi üzerinden destek kaydı oluşturabilirsiniz. Temsilci arka planda hattınızı daha detaylı gördüğü için bilgi verecektir.

Root erişimiyle giriş yapman lazım ipv6 menüsünü görmen için ama boşuna uğraşma ben denedim çalışmıyor c5v’de, modem ip alsa da ip testlerini geçmiyor. Kimse de destek vermiyor Türktelekom modemi olduğu için.

1 Beğeni

Bende IPv6 tanımlanmasını acil olarak talep ediyorum. Özellikle Steam ve oyunlarda ki farkını test etmek istiyorum.

IPv6 abone talebine göre tanımlanmamaktadır. Sistem tarafından uygunluk durumuna göre tespit edilip sıraya alınmaktadır ardından otomatik olarak tanımlanmaktadır.

o halde benide o sıraya alır mısınız :slight_smile:

Sistem tarafından otomatik olarak tespit edilip alınmaktadır :slightly_smiling_face:

O sisteme söyleyin beni tespit etsin :wink:

1 Beğeni

Bende de aynısı olmuştu. Arıza kaydı açtım. Sabit ip yi kaldırıp tekrar atıyorlar ve hem sabit ip hem de ipv6 çalışıyor