İpv6 talep yaptım acıldı dedıler

selam
bugun ipv6 talep ettım aksam eposta geldı.
hızmetınıze ipv6 ataması yapılmıstır dıye
modemden ipv6 sectım baska nasıl ayar lazım
bılgı veren olursa
tesekkurler sımdıden
dsl baglantısı ayarlaarından ipv6 kullan ısaretledım sadece su an baska neler yapmam lazım.
veya nasıl test yaparım

Merhaba, https://ipv6-test.com web sitesi üzerinden IPv6 testinizi yapabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun :slight_smile:
Yapmanız gereken bir ayar yok sadece IPv6’yı aktif etmeniz yeterli olacaktır.

tesekkurler
defıgız adresı tıkladıgımda bu sekıl cıktı ipv6 gecıs olmusmudur.
ectra ayar yapmam lazımmı dsn vs

İpv6 adresi var sorun gözükmüyor. İpv6 adresleri statik olduğu için lütfen görseli kaldırın.

TurkNet onlıneden yaptıgımda bu sekıl cıkıyor ipv6 kullanılmayor yazıyor

Aynı durum bende de var fakat Nperf’in kendi web sitesi üzerinden test yaptığım zaman bir sorun görünmüyor yani IPv6 IP adresimi görebiliyorum.

IPv6:

dedıgınız adresden test yaptım IPv6 kullanılamıyor cıkıyor yıne

Modeminizim marka ve modelini öğrenebilir miyim?

keenetic hero dsl

188 baslıyan ip artık benı statık sabıt ip mı oluyor …
TurkNet satık ip ipv6 atayınca ucretsız verıyormu

@The_Bilal arkadaşımız bir sorun yok dedi yani IPv6 hattınıza tanımlanmış galiba.

modeme extra dns ayarı yapmak gerekıyormu ?

DNS ayarı yapmanıza gerek yok yani hiçbir ayar yapmanıza gerek yok sadece IPv6’yı aktif etmeniz yeterlidir.

anladım tesekkurler son durumu bu sekıl
ip ve vs sıldım
normaldır sanırım gorulende

IPv6 hattınızda sıkıntısız bir şekilde çalışmaktadır. Güle güle kullanmanız dileğiyle :slight_smile:

tesekkurler.
bu hızmet su an ucretsız galıba statık ip dedınız ayrıca ip adresım kapatım acsam da sabıtmı kalacak artık ucretsızmı bu kullanım su an.

IPv6 galiba ücretsiz, IPv6’da bir sürü IP adresi var ve bu IP adreslerinden birisi size ait yani IPv4’de 1 IP adresini 10 kişi kullanıyordu fakat şimdi IPv6 ile 1 IP adresini sadece 1 kişi kullanabiliyor buda demek oluyor ki size ait bir IP adresi bu ve IPv6 yı kullandığınız sürece IP adresiniz hiç değişmeyecek hep sizin olacak o IP adresi.

anladım sagol.
normalde sabıt ıp alındıgında ucretlı ıdı…de ondan sordum
188 ile baslıyan ip nasıldır

188 ile başlayan IP IPv4 IP adresi olması gerekiyor.

modemde ip adresı baktıgımda 100 ıle baslıyor fakat ınternetten ip adresım tıkladıgımda 188 ıle baslıyoır hangısı nedır cozeömedıms

Cgnat işte… (20karakter)