IPv6 Sorunu - 2

Ekiplere konuyu tekrar ilettim.

1 Beğeni

Hangi modemi kullanıyorsan onun son yazılımını kur ve ardından pcdeki ethernet ile wifiyi güncelle tplinki kullan bence. Bu arada yazılımları güncelleştirmediğimde bende de ipv6 çalışmıyor.

Keenetic markası ipv6 konusunda en sorunsuz markalardan biri. Arkadaşın sorunu driver veya yazılımla ilgili değil.

Bir çözüme ulaşmanızı ben de çok istiyorum fakat gerçekler ortada ben de çabalamama rağmen TurkNet suçu modemime atarak işin içinden çıkıyor. Temsilci arkadaşa ısrarla modemin ipv6 aldığını fakat bu adres ile internete çıkış yapmadığımı söylesem de anlamıyor ve ya anlamak istemiyor.

TurkNet forum yetkilileri verdigim cevaplari begenmediginden kac gundur yanitlari bile onaylamiyorlar. Tebrikler! Cozumu baska yerlerde arayalim

Merhaba, v6sı çalışmayan üyeler modem arayüzündeki rota tablosuna bakarak ::/0 adresine yazılmış rotadaki next-hop veya gateway diye görünen adresi yazabilir mi? Fe ile mi başlıyor yoksa 2a ile mi?

Keenetic kullanıyorum ipv6 ile ilgili herhangi bir problemim yok. Dediğinize bakınca bende fe .Referans alınabilir bilgi.

1 Beğeni

Arkadaşımda sorunsuz çalışıyor

image

benim ipv6 çalısıyor degil mi arkadaslar

@BlackOwL @asdas127816 Evet sorunsuz olanların Fe80:: ile başladığından eminim. Merak ettiğim çalışmaynaların gateway adresi.

1 Beğeni

@tarik92
IPv6 gateway fe80::aa4f:b1ff:fe59:700
IPv6 adresi alabiliyorum ama hala ping atamiyorum. Herhangi bir yetkili konu ile ilgili bana ulasmadi. 12 gun olmus.

A8:4F:B1:59:07:00 MAC adresli Cisco cihazından çıkıyorsunuz demek, Bu senaryoda adres almışken sorun çıkmamalı esasında. Sorununu sebebini sadece TurkNet bulabilir.

1 Beğeni

evet ama 12 gundur herhangi bir geri donus olmadi.

Benim ıpv6 da bozuldu sıkıntısız kullanıyordum ama son 1 aydır yok destek kaydına yazıyor aktif diyorlar ama alakası yok internete çıkış alamıyorum. Benimde fe80:: le başlıyor.

Selamlar arkadaşlar. Daha önce ipv6 ile çıkış yapamadığım keenetic hero dsl cihazımda az önce tekrar ipv6 yı etkinleştirdim test ettim sorunsuz çalıştığını gördüm. Modem güncel yazılım 4.0.7

Selamlar @ibrahim66, forum profilinizde müşteri numaranız bulunmadığı için yardımcı olamıyorum. Ekledikten sonra bilgi verirseniz IPV6 tanımınızı kontrol etmek isterim.

Kusura bakmayın ekledim müşteri numaramı 1538051. Modemim keenetic extra.

Aranarak tarafınıza bilgi aktarıldığını görüyorum. IPV6 hizmetinizin aktif olduğuna dair ekran çıktısını da aşağıya ekliyorum;

image

1 Beğeni

acaba sıkıntı nerede ıpv6 atanmış bir halde fakat çıkış alamıyorum sanırım.
Ekran görüntüsü 2024-01-24 134444

test sonucu bu şekilde