İpv6 Netflix Tracert

Arkadaşlar öncelikle merhaba. ipv6 kullanan arkadaşlardan bir ricam olacak netflix ve forum.turk.net e tracert atma imkanları var mı acaba ?

Yakın arkadaşım ve ben netflixte sorun yaşıyoruz uygulama ağ ayarları sunucu bağlantı hatası vermekte ve mobil veriye döndüğümüzde anında sorun çözülüyor başka bir uygulama/sitede bu problemi yaşamıyorum

TurkNet’te IPv6 için genel bir sorun var.

2 Beğeni

İnternet yok ipv6da TurkNet kaynaklı bende

@JusTiMe @Zugasibere yanıtlarınız için teşekkür ederim. İpv6 test sitelerinde bir sorun yaşamıyorum

• olarak google facebook instagram youtube gibi v6 destekli sitelerde de sorun yok. Sağolsun destek kaydındaki arkadaş v6 mı bozdu şuan sorun kalmadı :rofl:
1 Beğeni

Hahahahha güzel netice olmuş :joy::joy::joy:

Teknik olarak evet :rofl:

Selamlar.
IPv6 adreslerini proxy olarak kullanabiliyormusunuz? Yani hiç IPv6 proxy oluşturmayı denediniz mi?
Benim modem IPv6 desteklemiyor ancak ilginç şekilde IPv6 üzerinden Ping alabiliyorum duruma göre IPv6 uyumlu modem alabilirim.
Teşekkürler.

@BLackOwL aynı sorunları yaşıyorum Netflix ve forumda

Foruma hiç giremedim ben ipv6 ile 1 kez olsun netflix giriyor gerçi

1 Beğeni

Benim v6 gittiği için arkadaştan tracert istedim. O da netflixte vs sıkıntı yaşıyor. Foruma zaten canı isterse giriyor

1/2 hafta içinde sorun düzelecekmiş.

1 Beğeni

Bende dün ipv6 gitti. Destek kaydı açmadım. Zaten önceden de habire gidip geliyordu. Sıkıldım artık.

Beta kayıtları başladığından beri sorun yaşamıyordum ben(Zyxel8623 hariç) umarım 2 haftada çözülür :slight_smile:

Ama yazıda 1-2 hafta demiş :rofl:

Bakalım umarım kısa sürede çözülür. Olan benim v6 ya oldu :sweat_smile:

İnşallah sorunsuz kullananlarda sorun başlamaz. Bir kaç saçma sapan model cihaza destek verilecek diye düzgün olanları bozmazlar.

Aralık 2020 de kullanmaya başlamışım bu dönemden beri zyxel cihazım hariç ipv6 da 2/3 sorun anca yaşamışımdır. Kullanımım gayet stabildi. Yeni aboneliğimle birlikte bu çalışmalarla patlak verdi :blush:

2 Beğeni

Ya üyeler tek tek kurşun döktürsün :joy: Var bir sıkıntı :joy:

2 3 pahalı markada çalışmaya devam mı etsin yani :slight_smile: Bence buna kökten çözüm getirmeleri lazım. İpv4 gibi çalışacak bir yolu yok mu bunun acaba? Wan’a tanımlama yapıldığı için çoğu modem Lan’a dağıtamıyor bunun çözülmesi lazım.

1 Beğeni

ona da dhcpv6 deniyor :smiley: çalışma mantığı ipv4 ile tamamen aynı
@Axoy64 dhcpv6yı yapamamalarını nedenini öğrendim an itibariyle… sebebi ipv6 nattan dolayı geçiş yapamıyormuş…
Buyur kaynak iOS, DHCPv4 ve DHCPv6 arasında nasıl karar verir? | Kitcorpuz stateless yani slaac dhcpv6nın aksine bağımsız olarak çıkış yapıyor… Kısacası nat olmadan hiç 1 halta yaramayan bu nat ipv6 için duvardan farksız :smiley: