IPV6 ne işe yarıyor

ipv6 ne işe yarıyor interneti daha hızlı falan mı yapıyor

1 Beğeni

Merhaba Aghosty, buradan “IPV6 Nedir, Ne İşe Yarar” veya farklı kaynaklardan bilgi edinebilirsin.

1 Beğeni

Ben de burada sordum. Cidden kullanan niye kullanıyor diye. Ama yanıt yok :smiley:

Ben beta da katılmıştım. Yaşadığım sorunları ileterek daha hızlı gelişmesi için. Şuan hala açık v6 kullanan sunuculara v6 ile bağlanmaktan başka bir şey yapmıyor bana :grinning:

2 Beğeni

ipv6 zaten gelişti :smiley: TNN standart desteği vermedikçe ve o modem bu modem uğraştıkça sıkıntı yaşıyor. Olanı da sıkıntıya sokabilir. Standart yapılır modem neyse destekler olur biter.

Dünyada çok ciddi hızlandı ipv6 ve Türkiye maalesef nal topluyor. Üzücü bir süreç ama maalesef yatırım yok. Olan da düzgün değil. Saçma sapan modemlere destek verilecek diye süreç sıkıntıya uğruyor.

https://www.google.com/intl/en/ipv6/statistics.html

Keeneticte hiç sorun yaşamadım. Fakat asus Huawei Zyxel de sıkıntılar mevcuttu.

Son 1 haftadır ipv6 ile ilgili bir sorunum mevcut netflix te geç bağlantı sağlıyor ve sunuculara erişemiyor. Bazen ise tnn forumda sayfa açılmıyor

Keenetic modemler XyZEL fabrikalarında üretiliyor. Know-How anlaşmaları gereği direk destek veriyorlar :+1:

Aslında donanım olarak bir numaraları yok. Zyxel 3625 -ile hero dsl tamamen aynı donanım. Birinin yazılımı çöp diğerinin beceremediği iş yok.

Bir kullanıcı daha yüksek donanımdan daha düşük donanıma geçince dünya varmış der mi ? Ben dedim gerçekten

8623 ü eylülden şubat a kadar kullandım her yazılım geldiğinde içinden bir şeyler eksildi. İpv6 uzun bir süre çalışmadı. Düşük snr marjını asla yönetemiyordu

Extra dsl aldım yarı yarıya daha düşük donanım ama yazılımı 8623 r on basar vaziyette idi. En azından benim açımdan

Bende öylesine sordum ipv4 benim icin daha rahat üşeniyorum ipv6 için aramaya vs zaten gerek yok benim konuma cevap vermişler ordan bakabilirsiniz

İlk başta 3-4 modeli kendine ürettii XyZEL. Ancak sonra Honk Kong’lu biri projeyi satın aldı ve farklı girdi. Ama üretim hala aynı yerde. Yazılım ekibi farklı.

Yazılım ekibinin farklı olduğunu biliyorum. Bu kadar fark normal değil çünkü :slight_smile:

1 Beğeni

https://googledaariyim.com/?q=ipv6+ne+işe+yarıyor

1 Beğeni