İpv6 nasıl aktif edilir?

şu an ipv6 talep edebiliyormuyum ?

Sözde sistem uygunluğa göre otomatik ipv6 tanımlaması yapıyormuş ( YERSEN ). Ama kaç defa şahit oldum istek üzerine ipv6 tanımlatması yaptıran kişilere.

oim üzerinden yazmayı düşünüyorum zaten

Söz de büyük Bi atama yapılacaktı 1-2 ay önce 2022 olacak hala kapalı beta sürüyor :slight_smile:

bazılarına mail gelmiş diyolar aktif edildi diye ipv6

Bana geldi ben yapa altyapısındayım belkide ondandır

Oim den bir yazın bakalım ne diyecekler ? Duruma göre dönüş yaparsınız :slight_smile:

hangi konu hakkında açmalıyım ?

Aslında bunun için bir konu başlığı yok fakat hızım düşük performans adı altında kayıt açıp. ‘‘Hız ve performans da bir sorunum yok. Beta süreci olduğunu biliyorum ama ipv6 tanımlaması yapabilir misiniz ?’’ diye bir yazın. Şansınızı denemiş olursunuz…

EK NOT: Modeminiz nedir ? Bazı modemler de ipv6 sorunlu.

tp-link
td9970 di galiba

O modem de sorun var ipv6 çıkış olmuyor diye biliyorum. Root ile bir kaç işlem yapanlar vardı. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir.

ipv6 nın bi artısı varmı

Ben desteğe yazdım 3 gün içinde aktif ettiler şu an ipv6’yı alabiliyorum ama modeminiz desteği olması ve aktif olduktan sonra ipv6’yı modem arayüzünden aktif etmen gerekiyor

Ben bir süredir kullanıyorum. Özellikle ipv6 ile ilgili yapacağınız bir şey yoksa bir artısı yok. Oyunlarda ping düşürmüyor yani.

1 Beğeni

Bugün OİM üzerinden destek kaydı oluşturarak başvuruda bulundum. Arayıp, “IPv6 sadece Zyxel marka modemlerde aktif edilebiliyor” diye bir bilgilendirme geldi. :slight_smile: Söyleyeceklerim bu kadar.