İPv6 Modem Önerisi

İPv6 için modem önerisi istiyorum Vdsl2 kullanıyorum modem bütün özelikleri açık olmasını istiyorum

Bütçe belirtmemişsiniz. Keenetic hero dsl modeline bakabilirsiniz. Keenetic markası tüm modelleri ile ipv6 tarafındaki en sorunsuz modem markası. Özellikleri say say bitmez zaten.

şuan bütcem yok ama port açma sıkıntısı yapmasın çünkü sevmiyorum cod mw3 oyunuyorum lanet olası nat type open problemiyle karşılaşıyorum bütün özelikleri açık mı

1 Beğeni

başka önerdiğin modem varmı

Sorunu internette biraz araştırdım da sorun cgnat kaynaklı sanırım.

Modem almak sizin soruna çözüm olmaz ki.

Port açabilmeniz için statik ip satın almanız gerek.

statik ip aldım iptal ettim ama benim modemle port açamıyorum zyxel VMG3625-T20A hiç birşey yapamıyorum ipv6 uyumlu ama bu modemle çalışmıyor

IPv6 bağlantısını iptal edip sadece statik ip alın sorununuz büyük ihtimalle bundan kaynaklı bir hatadan dolayı ikisi aynı anda çalışamıyor diye hatırlıyorum.

ipv6 alsan da bu sefer kullandığın oyun/uygulama ipv6 kullanacak mı bakalım?
cod mw3 eski bir oyun, ipv6 ile lobi oluşturduğunu sanmıyorum. sabit ip alıp modemde port yönlendirme ile cod mw3 lobisi oluşturabilirsin diye düşünüyorum.

1- CGNAT ile port açamazsanız! Statik ip alın.
2- ipv6 için Türkiye’de düzgün çalışan bir modem pek duymadım. Çoğu siteye bakıp ipv4 mü ipv6’mı önceliğini beceremiyor.

Ayrıca modemde çok ayar, özellik olması iyi olduğunu göstermez.

Merhaba modeminizin en son güncel yazılımını yüklerseniz sorununuz çözülecektir.