İpv6 merak

Fritz candır gerisi heyecandır diyebilir miyiz hocam :slight_smile:

1 Beğeni

görünmüyor ki, 1 rakam bıraksaydınız gerisini keseydiniz keşke.

Kusura bakma kral neyi gizleyip neyi gizlemeyeceğimi kestiremiyorum acemilik bu iyimi :joy:

1 Beğeni

Valla o kadar iyi karar vermişim ki cillop gibi. Kaç yıllık eski 7390 bile güncelleme aldı kuzene vermiştim. Sıfır sıkıntı :+1: Tek sıkıntı az kişi farkında içeride 1’den fazla subnet olmuyor TNN’nin /64 ısrarından :joy: Onu da saldım artık :rofl:

iyi .d
hem wan hem lan ipv6 almış, ipv6 internete girebiliyor mu her cihaz?

bir de prefix /64 mü yazıyor mu hiç

Alın benden de o kadar. Airties Air 5650 kullanıyorum bridge modunda Xiaomi AC2350 routera bağlı üstüne birde OpenWrt yüklü routerda, ip alıyor dağıtıyor ama hiçbir şekilde internete erişim yok.

OpenWrt forumunda 80 mesajlık konum var, konuya Cisco’nun sertifikalandırdığı network mühendisi bile geldi ama çözüm yok en son suçu TurkNet 'e attık :grin:, Kafayı sıyırıcaktım yoksa.

Merak eden olursa bakabilir: IPv6 connection fails - Installing and Using OpenWrt / Network and Wireless Configuration - OpenWrt Forum

Bu forumda da bir arkadaş yardımcı olmaya çalışmıştı ama konu çok farklı boyutlara gitti ondan sonra :grinning:

Bir konuda @EFG yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirtmişti onu bekliyorum ben artık.

ben mikrotik’te accept router advertisement’ı kapalı tutarak bağlantı sağlıyorum. Openwrt hakkında bilgim yok, bu sayfalar belki işinize yarar.

Usta galiba modem desteklemiyor ya ama ayarı var anlamadım çok garip salla kalsın böyle

V550(ABPM6)C0 yazılımını yüklerseniz sorunsuz olarak ipv6 hizmetini kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Ip v6 yalnız deneyimi olarak ben de kullanmak istedim ama olmadı kısıtlanmış modemi önermem yazılım atarsanız başka bir yerden garanti’den düşer kaç seferdir konu açıldı modem kendi başına güncelleme yapmak ayarlardan sınırsız erişim olmayan modemler var Türk Türk telekom’a bağlı modeller var bu sorun yazılım bile atsanız doğru düzgün çalışmıyor umarım anlatabilmişimdir

Sürümü kurdum resetledim sorun yok şuan için, çok teşekkür ederim. Resetlemeden önce ip alıyor fakat bağlanamıyordu IPv6 üzerinden, resetledikten sonra o da çözüldü. Resetledikten sonra kurulum yapamadım yalnız, genişbant üzerinden de sihirbazla da yapamadım PPP bilgisi girecek yer gelmiyordu, eski sürümden aldığım yedek vardı onu yükleyince geldi sorunsuz bağlantı da, ilginiz için tekrardan teşekkür ederim.

1 Beğeni

Rica ederim ppp ayarını pppoe seçeneğine alıp 0/35 ayarını yaparsanız yedek yüklemek zorunda kalmazsınız.

1 Beğeni

Arkadaşlar ben Keenetic extra dsl kullanıyorum. Wifi mesh sistemiyle de kablosuz ağımı genişlettim. Ipv6 kullanmaya başlarsam herhangi ek bir ayar yapmam gerekecek mi bunun için? Nerde gördüğümü hatırlamıyorum ama ipv6 geçtikten sonra bazı sıkıntılar yaşadıklarını okumuştum.

Geçip geçmemek arasında kararsızım. TurkNet Vae üzerinden bunu aktifleştirebiliyor mu peki?

Bu kategoriden açınca statik ip tanımlamıyorlar değil mi? :smiley:

1 Beğeni