İPv6 Lag sorunu

İpv6 tanımlaması yapılmış sanırım herhangi bir mail gelmedi ama sitelere girerken hafif bir lag sorunu var gibi geliyor pcden mi ipv6 dan mı kaynaklı çözmedim

Sorunuzun cevabını öğrenebilmek için modeminizden IPv6’yı devre dışı bırakarak yeniden test edebilirsiniz. Duruma göre teknik destek için kayıt açmanız daha sağlıklı olacaktır.

Merhaba, IPv6 teknolojisi yeni olduğu için bu tip sorunlar olabiliyor. Modeminizden IPv6 özelliğini devre dışı bırakıp sorunu çözebilirsiniz ve destek kaydı oluşturarak IPv6 daki IP inizin sorununu dile getirip sorununuzun düzelmesini talep edebilirsiniz.

Genellikle tarayıcılar sitelere IPv6 üzerinden ulaşmayı dener ulaşamadıklarında ise IPv4 üzerinden bağlantı sağlarlar. Bu sorgu ve yanıt süresi bazen gecikmelere neden olur. Fallback durumunuzda da muhtemelen default olarak IPv6 ile erişim sağladığınızı görürsünüz. Henüz yaygın olmadığından IPv6 ile denemeler başarısız olabiliyor nihayetinde. O da size gecikme olarak yansıyor

Default ip4 olarak ayarlanıyor mu peki

Hangi modemi kullanıyor sunuz ? Modeminiz den ipv6 kapatın ve tekrar deneyin. Sorun devam edecek mi bir bakalım.

ZTE ZXHN H298A V1.0 olan routeri kullanıyorum tt’nin verdiği fiber modem kapatınca hızlandı

İpv6 kaynaklı bir sorun olabilir. Şuan sorununuz düzeldi ise ipv6 yaygınlaşasıya kadar bu şekilde kullanmanızı öneririm…

Browser’a göre değişiklik gösterir ama uzun süredir böyle bir seçenek görmedim. Chrome flaglerini bir karıştırın derim