İpv6 hizmeti var mı

Arkadaşlar merhaba ben daha yeni evime TurkNet bağlattım evimde fiber hat bulunuyor ama hız testlerinde ipv6 adresi bulunamadığını söylüyor. TurkNet ipv6 hizmeti veriyor mu veriyorsa bunu nasık aktif ederim şimdiden teşekkür ederim

1 Beğeni

Bu aktif olması otomatik sistem kendi veriyor. direk verilmiyor. Özel isteğe göre değil . Belirli kriterleri tamam lanınca . Mail adresinize ipv6 tanımlandı diye bilgi geliyor. Ondan sonra ayarlarınızı yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Modem arayüzünde ipv6 ya dair her hangi bir yazıda göremedim (AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router/Model No. Archer C5v) şimdi ipv6 için yapmam gereken şey beklemek mi sadece

Evet sistem uygunluk durumuna göre otomatik atama yapılacaktır. Atama yapıldığı zaman tarafınıza mail ile bilgilendirme mesajı gelecektir.

1 Beğeni

İpv6 aktif olunca modem den ipv6 yüklememiz gerek mi ? Keenetic ?

1 Beğeni

İpv6 ayarları var modem içinde onu ayarlayınca gelecektir.

Şuan bana mail falan gelmedi. İpv6 yüklemem gerek mi, oto sistemin beni görmesi için.

IPv6 abone talebine göre tanımlanmamaktadır.

2 Beğeni

Attım istersen bir bak.

1 Beğeni

Modem ayarı yapsan bile sana ipv6 oto sistem atamadığı sürece. Modem bunu göremeyecektir.

Bende tanımlı. H289A modemi rootladım ve ipv6 ayarlarını yaptım. Yine ilklerin sağlayıcısı TurkNet.

Peki arkadaşlar AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router da ipv6 ayarları nereden yapılıyor. İnternette epeyce araştırdım ama göremedim böyle bir ayar.

1 Beğeni

Hangi markanın ipv6 sını açacaksın

Tplink AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router
Model No. Archer C5v

Bende de aynı modem var TT kısıtlamış bu modemi ip6 açman için root erişim olması lazım youtube videoları var ben uğraşmadım açıkçası.

yani TurkNet bize ipv6 verse bile biz bunu kullanamayacağız demek mi oluyor bu

Dediğim gibi root kullancısı olarak giriş yapman gerekiyor açman için. Bir kaç video var bu en anlaşılırı gibi geldi bana. Türk Telekom TP-Link VR1200 Fiber ve AC1200 DSL Modemlerde Root Kullanıcısını Etkinleştirme - YouTube

çok önemli bir şey mi bu yani hız vs fark ediyor mu

Ne gibi artısı oldu kardeşim ? İpv6 nin

Daha çok İp ataması geniş oluyor. İp çakışmaları önlemek amacı