İpv6 Gözüküyor ama aktif değil

Modemin panel ayarlarına baktığımda ipv6 adresini aldığını gördüm ipv6 test google sitesinden baktığımda Hiçbir sorun tespit edilmedi.

IPv6’ınız yok, ancak IPv6 desteğini ekleyen web sitelerinde hiçbir sorun yaşamamanız gerekiyor.

Modemim zyxel vmg3625-t50b

• Firmware Versiyonu
  • V5.50(ABPM.5)F1
    Kullanmaktayim

@CKLasT @EFG @ModeratriX

Online işlem merkezi üzerinden ipv6 talebinizi iletmiş miydiniz? Tanımlama yapılmış mıydı?

Mail atarak yapmıştım önceden online işlemlerden destek kaydı açamadım ipv6 için

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden de talebinizi iletin hem kontrol edilir hem de tanım yoksa yapılır

Nasıl yapacam o seçenek bulamadım

Paket tarife adımından bir kayıt oluşturun eğer kategori yanlış ise müşteri temsilcisi gerekli yönlendirmeyi veya bilgilendirmeyi yapacaktır.

Burası mı?

Destek kayit numarası 52333297 oldu mu bakarmisiniz?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, bilgisayarınızda arama yerine windows özelliklerini aç veya kapat yazıp çıkanı açın ardından telnet istemcisini tickleyin ve tamama basıp kapatın.

image

Ardından cmd yi yani komut istemcisini açın ve telnet 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basın ve modem kullanıcı adı şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra bu iki komutu girin:
zycli fwidcheck off
zycli modelcheck off

Ardından buradan modem arayüzüne giriş yapın ve bu linkteki yazılım ile modemi güncelleyin.

Modem güncellendikten sonra hala ipv6 adresiniz yok gözüküyorsa buradaki ayarlara bakarak modeminizi tekrar ayarlayın. Modemde IPv6 Ayarları Nasıl Yapılır?

Buradaki işlemi yaptınız mı? Buradaki işlem doğru yapılmadığı zaman o hatayı alırsınız.

Kodları yazılım güncelleme ekranı açıkken girmeyi dener misiniz?

Tamamdır. 20 karakter

Gene aynı hatayı aldım.

Yazılımı yüklemeye çalışıp uyarı ekranı çıktığında dener misiniz bir de uyarı ekranını kapatmadan.

Zipden çıkarıp deniyorum.