İpv6 etkinleştirince dakikada bir metin kopması

Zaten şuanda ipv6 tek başına yetmez. Arkadaş direk ipv6 kullanamazsınız diyor nerdeyse. Ben onu savundum.

Konu iyice dağıldı arkadaşın sorununa dönelim.

1 Beğeni

Bu arada 3 adet modemim var. Tplink 9970v3 (TTNet root erişimli) dlink dsl g225 ve Zyxel p2812 (openwrt)

Tp link olanda ipv6 çalışmıyor. Ben çalıştıramadım.

Hocam testleri geçmesi birşey ifade etmiyor mu acaba?

İpv6 testini geçmesi ipv6 çalışıyor demektir.

Ben vmg 3625 kullanıyorum türknetin verdiği ipv6 yazılımında ipv6 çalışıyor ama modemde başka sorunlar çıkıyor güncel yazılımı yüklüyorum ipv6 ip si alıyor dns alıyor ama internet yok ipv4 e dönüyorum net geliyor altyapıda ipv6 var TurkNet ipv6 yı etkinleştirmiş modemde internet ışığına kadar bütün ışıklar yanıyor ama net yok😡

1 Beğeni

Aynı durum bende de var. Modemde ipv6 gözüktüğü için bilgisayarın ipv6 üzerinden bağlanmaya çalıştığı için sitelere bağlanma sıkıntısı çekiyorsun. Sadece ipv4’e döndüğün zaman da internet hiç bağlanmıyor. Yani ya açın ya kapatın değil mi!

1 Beğeni

Yani benim anlamadığım modemin özelliği var ama pek kullanılmadığı için bu özelliği kapatıyorum şeye benziyor ev alıyorsun evde elektrik var ama elektrik kapalı siz gaz lambası ile idare edin diyorlar.

1 Beğeni

Bendeki durum şöyle: Gaz lambası kullanmaya çalıştığım zaman hiç yanmıyor. Az da olsa kesintili yanan elektriğe mahrum kaldım.

1 Beğeni

Sen arada kalmışsın😁

1 Beğeni