İpv6 çıkış sağlayamıyorum

Merhaba arkadaşlar son 2 gündür ipv6 ile İnternete çıkamıyorum. Modem arayüzüne ipv6 geliyor fakat İnternete çıkmıyor

Modemi birden fazla yeniden başlattım sorun aynı

Son 1 ay içinde modem arayüzünde bir değişiklik sağlamadım. Ayarlarla bir ilgisi yok

Tamamen aynı durum bende de var. Ben de konu açmıştım. 2 gündür ipv6 çalışmıyor. Müşteri hizmetleri ipv6 adresiniz gözüküyor deyip konuyu kapatıyor.

Geçmiş olsun hocam düzelir umarım:)

1 Beğeni

Size de geçmişi olsun. Umarım düzelir. İpv6dan cgn ipv4’e geçince attan inip eşeğe binmiş gibi olduk. :smiley:

Şuan modem arayüzünde v4+v6 açık olduğu için v6 ile bağlanmayı denediği için instagram tarzı v6 destekli sitelerde v4 e geçmesi uzun sürüyor fotoğraf ve video yüklenmesini bekliyorum bayağı Bi :grinning:

Farkettiğim kadarıyla ipv6 yolum değişmiş. eskiden sonu 5a80 ile biterken şimdi 5080 olarak gözüküyor

WhatsApp abi kızdı

Merhaba @BLackOwL, konu ile ben yakından ilgilenerek size yardımcı olmaya çalışacağım. Özel mesaj atıyorum.

1 Beğeni

Teşekkür ederim Enes bey

1 Beğeni

Hocam normalde ben de çıkıyordum. Sorunu tespit etmişler çözüme ulaşırsa konuyu güncellerim :slight_smile:

1 Beğeni

Hala bir gelişme yok. Sorun tespit edilmiş söz de ama çözüme ulaşamadık

ipv6 şuan için bir etki sağlamıyor ki kardeşim. Pek de moralini bozma…

Neye göre ölçüm yaptınız ?
Benim kullanımımda Google servislerinde ping düşüyor mesela. Bu da sayfaları açarken ve özellikle Youtube kullanımında hızı çok etkiliyor.

Sadece ping de değil. Karşı bilgisayar ile direkt bağlantı kuruyorsun. Dış ip uyuşmuyor derdi yok. Dynamic dns derdi yok. Multiplayer oyunlarda da açık tip bağlantı kurabildiğin için daha avantajlı oluyorsun.

ipv6 ile de aynı pingi alıyorum, ipv4 ile de aynı pingi alıyorum. Gecikmeler vs aynı. Keza oyunlarda da aynı. Güvenlik dışın da sanırım hiç bir etkisi yok bana ama olsun dursun kenarda. Ben mi ayıkamıyorum yada bilemedim…

1 Beğeni

mehdi hocam ipv6 kullanan sitelere daha hızlı giriş falan yapılıyor diye biliyorum bizim gördüğümüz artısı bu olabilir

1 Beğeni

Statik ip almadan ipv6 ile port açılabiliyor. Benim için bu harika bir avantaj.

Sorun hala devam ediyor. 2 farklı yerden ulaşmaya çalıştım yanıt bekliyorum

Sorun bugün çözülmüştür. ipv6 destek mailinden geri dönüş aldıktan sonra test ettim sorunsuz çıkabiliyorum

2 Beğeni

Sorunun çözülmesine sevindim, keyifli kullanımlar dilerim :hugs:

1 Beğeni

Süper haber bu @BLackOwL :upside_down_face: Önce sorunu tespit ettik sonra gerekli tüm arka planda işlemlerinizi gerçekleştirdik ve sorunu ortadan kaldırdık. İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :nazar_amulet:

3 Beğeni

@Baran @EFG çok teşekkür ederim :slight_smile:

2 Beğeni