IPV6 Aktif Olmama Sorunu

pop ları sırayla güncelliyorlarmıs günde iki pop ort. suan 6. popdayım dedi birkaç güne sıra benım pop noktasına gelecek o zaman test edip yazarım ipv6 düzeldimi diye.

güncelleme işi olmadı. Şuanda wan a ayrı lan a ayrı ipv6 vermek için bir çalışma yapıyorlarmış beklemedeyim ben.

2 Beğeni

sonunda :slight_smile: biraz önce ipv6 düzeldiğini farkettim.

Edit:
amma velakin adguard dns rotası tt üzerinde birkaç dk da bir birkaç saniyeliğine 22::1 noktası patlıyor.

Yanlış işlerle uğraşıyorlar. Düzgün modem versinler müşteriye. Altyapı modeme uymaz, modem ona uyar. İçe ayrı dışa ayrı saçmalığı zaten başka dünya. İçerideki cihazın wan’da aldığı ipv6 aynıdır prefix farklıdır. ipv6’nın doğası bu zaten Sorunsuz çalışan modemlerinde içine edecekler gibi duruyor.

Keenetic modem kullanıyorum bozmuşlardı birkaç aydır çalışmıyordu şimdi tekrar çalışıyor.

1 Beğeni

hangi modem? … .

cisco lardan bahsediyordum o mesajda.

O kadar zaman geçmiş düzelmiştir artık dedim tekrar modemden aktif ettim ipv6 ama bıraktığım gibi her şey.

Selamlar @ahmetcakir, IPV6 sorununuzu farklı bir modem ile test ettiniz mi? Yalnızca mevcut modeminizde mi bu sorunu yaşıyorsunuz yoksa alternatif bir modemde de benzer sorun mevcut mu? Yakın zamanda oluşturduğunuz aktif bir kaydınız var ise bu kayıt üzerinden ekiplere bilgi aktarabilirim :handshake:

Daha önce başka modemlerle denemiştim farklı bir sonuç elde edememiştim. Destek kaydı açmadım. Klasikleşen Sorun bizde değil :hugs: cevabı geleceğini bildiğim için, gerek yok çözümsüz kalacak destek kayıtlarına.

Ahmet Bey yine de destek kaydı oluşturmanızı ve oluşturduğunuz kaydın numarasını buradan paylaşmanızı tavsiye ediyorum. Gereken inceleme ve çözüm sağlanır :raising_hand_man:

routera PREFİX::1/128 adresini PPPoE arayüzüne statik olarak vermeniz lazım yoksa dhcpv6 client çalışmıyor ve routing gerçekleşmiyor

neden böyle bir değişiklik yaptıklarını anlamadık. daha önce link-local address kullanılıyordu ve herşey harikaydı

Acaba IPv6 için genel çalışma tamamlandı mı? Çalışma olduğu için uzun zamandır tanımlama yapılmıyordu.

İpv6 kullandım , çok kere ipv6 düştü , talep açıyorsun sonra çözüyorlar sorununu devam.
Neden düşüyor anlamadım.
Diğer bir konu ise bazı sayfalara ipv6 da bağlanamıyorum.

Çözüm de bulamadım. Kapattım ipv6 yı . Hiçbir faydasını göremedim.

Durduk yere ipv6 nın düşmesi , TurkNet e destek talebi açmaktalar uğraşmak yordu beni.

Modemle ilgili bir sorun yok iki farklı markada denedim, TurkNet kaynaklı ipv6 düşüyor.

Ben de aynı durumdayım. Daha da ipv6 var demesinler. Aç kapa aç kapa oyuncak oldu. Deneme tahtasına döndük.

Genel bir problem olduğunu sanmıyorum, olsa herkes yaşar. İlk test zamanından beri Asus ile kullanıyorum. Başta modemimle ilgili bir uyumsuzluklardı, modemin yazılım güncellemesi ile o da çözüldü. VDSL altyapıdan Telekomun FTTH altyapısına geçtim ve sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Bu konuyla ilgili çalışmayan tek şey eski telefonumun Samsung Internet tarayıcı IPv4 olarak açıyor. Onu da beta sürüm yükleyerek çözdüm. En eski cihazdan en cihaza kadar tv de dahil hepsi aylardır kusursuz IPv6 kullanıyor.

Uğraşmaktan artık yorulduğum için komple ipv6 desteğini kapattırdım.