IPv6 Aktif Edilmiş

belki yardımcı olur

Doğru kurulum yaptığınıza emin misiniz?

Ayarlarda açık ama IPv6 tanımlı değil

evet modem ipv6 aldı şimdiye kadar hiç almamıştı size mesaj atsam bakabilirmisiniz

1 Beğeni

H300S’in arayüzü o şekilde değil ki? Aynı modem bende de var arayüzü böyle ama.

tabii, mesajınızı bekliyorum

Tamam aynı sayfa bendede varda ipv6 in tanımlı olduğunu hangi sayfadan anlıyor orayı ss atsana

Sanıyorum başvuru yapan bir çok kişiye ipv6 tanımlanmış ama duyuru yapılmadığı için kimse farkında değil. Bende tanımlı değil ama.

@MertJR aynı sayfa ayarda açık ama tanımlama yapılmamış test sitelerin dede gözükmüyor başvuran herkese tanımlama yapılmadimi yokaa

Modemin arayüzüne girdiğin zaman sağ altta aldığın IP adreslerin yazıyor. Orada IPV6 adresi ataması görmen gerekiyor. Bende henüz yapılmamış. Çoğu kişiye yapmışlar ama millet farkında değil bence duyuru yapılmadığı için. Sıraya göre gidiyor olabilirler. Bize de gelir elbet.

Screenshot_3

Bende de böyle aynı bakalım bize nezaman tanimlanir

Keenetic modem/router ipv6 DNS girmek istiyorsanız arayüzden yapılamıyor komut arayüzünden eklenebiliyor
ipv6 name-server ADRES
silmek için no ipv6 name-server ADRES

Not: işlemlerden sonra system configuration save yazın.

2 Beğeni

Modeme neden dns ekliyoruz? Gerek olan bir işlem mi?

tanımlama yapılan arkadaşlar şu siteden https://ipv6-test.com/ ss atabilirmi @Muharrem

1 Beğeni

Ayarları yaptım fakat bağlanmıyor

bağlanırken ipv4 ve ipv6yı birlikte seçmeniz gerek.

İp almamışsın ki bağlansın. IPV6 kullanabilmeniz için ipv6 adresi verilmesi gerekiyor ayarları yaptığınızda otomatik olarak IP almış ve ipv6 kullanıyor olmuyorsunuz yani. Olmayan ip’nin ayarını yapsanız da fayda etmez bu yüzden. Orada kocaman N/A yazıyor ip’niz yok yani. Vermemiş TurkNet daha.

1 Beğeni

Keenetic Extra DSL kullandığım için sorunsuz bir şekilde ipv6 aldım. ipv6 geçtiğimde pingim 20’den 17’ye düşmüştü. Hop sayım 16’dan 10’a düşmüştü. Şuanda hop sayım 9 fakat pingim 21. Buradan şunu anlıyorum ben, TurkNet’in sunucularında bir eşitlik söz konusu değil her an her şey değişebiliyor. Bunun yanı sıra yurtdışı çıkışlarında bu 21 oluyor sana 90 :slight_smile:
İyi günler.

image Arkadaşlar bende de IPv6 tanımlanmış fakat IPv6 test siteleri böyle diyor. Ne yapmam lazım ?

Bende listeye dahildim acaba bana da tanımlanmış mıdır? TP-LINK Archer VR2600 modem kullanıyorum ayarlar doğru mudur acaba?