IPv6 Aktif Edilmiş

@alidemirtas
ipv6 Adresleme türün nedir?
birde aldığın ip ve ağ gecidin nedir?
İpv6 için DNS atayıp denermisin.?

Bende de vr300 var modem ip alıyor ama dışarıya erişim yok

Çoğu kişi gibi bende de modemde IP var internete çıkış yok. 2 gündür modemde girip çıkmadığım yer kalmadı IPv6 çıkış sağlayamadım ve saldım bu muhabbeti. IPv6 adresim ile karşılıklı bakışıp duruyoruz. Uğraşamayacağım daha fazla. Sıktı.

durum bu dostum şu an

Modem arayüzünü atabilirmisin

Modem yukarıdaki gibi ama test yaptığımda bağlantı yok diyor izahı ne bunun atandı mı atanmadı mı anlamadım :face_with_raised_eyebrow: @Eren @Selcukssn @Hakan.Yildirim

Peki internet erişiminizde sorun var mı?

1 Beğeni

İnternete ipv4 ile erişiyoruz ama iPv6 ile bağlantımız yok

IP atanmış gördüğünüz gibi. DNS’de alıyorsunuz. Modemi ve bilgisayarı bir kez kapatıp açın kablolu bağlantıyla yapın testinizi. Gelmesi gerekiyor.

IPV6 sonrası hızım 75’den 66’ya düşürülmüş. :confused:

Ben de başvurmuştum. Aktif olmadı. Aktif olduğunda modemdeki ipv6 seçimini pasif bırakınca ipv4 ile sorunsuz kullanabiliyor oluyoruz o halde doğru mu anladım?

Arkadaşlar IPv6 nedir ve nerden başvuruluyor. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

Dediğiniz gibi reset atıp kablolu bağlantı ile kontrol ettim hala aynı görünüyor hatta modemden ip alan bilgisayara bile otomatik tanımlanıyor altta ss ekledim
Screenshot_6

Merhaba,IPv6 beta testi kayıtları sona erdi.

1 Beğeni

Tamamdır teşekkürler

1 Beğeni

İpv6 sonrası internette tekleme yaşıyan varmı?

Merhaba hocam.

3 gün önce internetinizin kesildiğini belirtmişsiniz. Şuanki son durum nedir? İnternetiniz tekrardan düzeldimi? Yada bahsettiğiniz gibi ipv6 ya geçiş yapıldığı içinmi internetinizde kesilme oldu?

Bende ipv6 test kullanıcları listesine dahil edilmiştim ve Çarşambayı perşembeye bağlayan gece sabaha doğru4-5 gibi internetim gitti ve şuan itibari ile halada gelmedi. Modem arayüzünden baktığımdada hat değerlerim çok berbat zaten adsl kullanısıyım. Modem bir türlü internete bağlanamıyor.

Bu arada şuan evde takılı olan modem airties 5760 modeli bu modemde ipv6 desteği yok diyebiliyorum. Acaba ipv6 ya geçiş yaptılarda modem desteklemediği içinmi internetim gelmedi? İpv6 ya geçiş sağlandı diyelim modem ipv6 desteklemiyorsa ipv4 üzerinden aynen kaldığı yerden bağlantı kurup çalışması gerekmektedir diye tahmin ediyorum. Ayrıca bende yedekte ipv6 destekli Huawei hg658 v2 modem var. Şuan işte olduğum için takıp deneme şansım yok sizin durumu merak ettiğim için sorayım dedim.

kesintiniz ipv6 dan dolayı değil aynı anda ipv4 te veriyorlar çünkü.

Hocam aynı sekilde benim de öyle hız değerlerim düştü ve internete bağlanamıyorum internet erişimi yok yazıyor ben de adsl kullanıyorum ama Allah’tan taşınıyoruz taşındığımız yerde TT fiber var.

Hocam modem arayüzündeki ipv6 nızı atabilirmisiniz?