Iptal konusunda sıkıntı yaşar miyiz?

Yeni başvuru yapıp internet bağlamayı düşünen arkadaşlarim var yalniz okul kapanıp iptal ettirmek istersek sıkıntı olur mu diye merak ediyorlar bu konuda aydinlatabilir misiniz ?

Kanka zaten eve internet gelmesi 1,5 hafta sürüyor sence :smiley:

Merhaba, iptal işlemi için 5 yöntem bulunmaktadır. “Zahmetsiz İptal — TurkNet

1 Beğeni

Gigafiber geldiğinde iptal edip yeni başvuru açmak durumunda kalmıştım, e-devlet ile iptal işlemi 2 gün sürmüştü.

İnterneti dondurma işlemi yaptiktan sonra iptal sürecini baslatabiliyor muyuz ?

Maalesef, iptal sürecini başlatamazsınız.

Peki açık iş emri varken cayma hakkımızı kullanıp aboneliğimizi iptal etsek nasıl sonuçlanıyor?

Açık iş emrinden kastınız; arızanız olduğu zaman TT’ye iş emri verilmesi için oluşturulan talep oluyor. Evet, o süreçlerde de iptal ettirebilirsiniz.

Anladım. Peki TT tarafından herhangi bir cezası olur mu bu durumun? Bazı forumlarda bunun yüzünden 20 gün boyunca hiçbir issden abonelik alamayan kişiler okudum bu doğru mudur?

Hiç rast gelmedi ve Sanmıyorum, ilgili konuyu paylaşır mısın?

Konu linki
Konu yeni açılmış 10 gün bile olmamış neredeyse.

Büyük ihtimalle arkadaşın hattı fiber ki fiber olsa bile açık iş emri 2 dünde zaten kapanıyor. İş emri olunca denen başvuru yapamayasınız ki.

Sonuçta iptal eder ve yeni abonelik alır iseniz devre no değişecek sorun olacağını sanmıyorum.

Evet, İş Emri sürecinde işlem yapamıyormuşsunuz fakat çok uzun sürmez ya TT iş emrine gider, kontrolleri yapar öyle kapatır ya da direkt kapatabilir. Bunun için bağlı olduğunuz TT santrale veya TT müdürlüğüne gitmeniz süreci hızlandırır.