IP var ancak internete erişemiyorum

Öncelikle herkese Merhaba! Dün aniden internetim gitti, destek kaydı açtık ama hiç bir sorun yok dediler başka bir modem denedik aynı, bütün ışıklar yanıyor ama internet yok. Gerçekten geleceğim belkide bu iki haftaya bağlı ama lanet olsun gerçekten bu nasıl bir destek ekibi arkadaş hala anlamış değilim. Arıyorsun yüzüne kapatıyorlar twitter da kopyala yapıştır. TurkNet Online İşlem Merkezi de sorun yok zaten e nasıl olacak biri bana anlatsın lütfen

Yok mu yardım edebilecek bir kardeşim. Gerçekten şuan çıkmazdayım şuan.

başka bir dns adresi deneyebilir misin?
208.67.222.222 208.67.220.220

2 Beğeni

Dns değiştirin.
1.1.1.1
1.0.0.1
Yapın deneyin.

1 Beğeni

208.67.222.222 208.67.220.220==) Bunu girdim modrmi açtım kapattım internet oldu ama bu değerleri girdiğim alanda bu değerler silinmiş yok şuan. Ama internet çalışıyor @Selcukssn kardeşim de mtu değerini 1492 yap dedi artık sorun hangisiyle çözüldü bilmiyorum. :slight_smile: ama çok teşekkür ederim hepinize sağlıcakla kalın

1 Beğeni

Yardımcı olabildiysem ne mutlu, iyi kullanımlar :grin:

1 Beğeni

Dns den kaynaklandığını tahmin etmiştim. Dün dönüş yapsaydınız bunu önerecektim :smiley: İyi kullanımlar.

1 Beğeni

Eyvallah teşekkürler. Fakat 18 mesaj hakkım doldu o yüzden yazamadım. :slight_smile:

Sorun muhtemelen dns adresi ve 1492 değerinin ikisiyle alakalı. Misal TurkNet 'e turk telekom dns girdiğimde hizmet çalışmıyor. Veya 1492 değeri ile oynanılırsa da aynı durum yaşanabilir.