İnternetin bir anda tamamen gitmesi ve 3 gündür olmaması

Kasımın 5’i ve 6’sı arasında performans düşüşü yaşayan 35 Mbps ev interneti, pazartesi günü gitti, ve o günden beri gelmedi.

Tarifem VDSL ve setup açısından hiçbir şey değiştirilmedi. Modemin DSL ve İnternet ışıkları yanmıyor.
2 kere destek kaydı oluşturuldu, 2 seferde de eve kadar hiçbir ekipmanda sıkıntı olmadığı söylendi ve TurkNet’in bir elektrikçi göndermesinin 300tl tutacağı söylendi. Elektrikçi gönderilmesini onaylamama rağmen, copy paste bir şekilde aynı “hiçbir sıkıntı yok” mesajı yeniden atılıp destek kaydı yine kapatıldı. TurkNet hızlı iletişim hattında yaptığımız arama da bölgesel bir sıkıntı olduğunu belirtti(otomatik cevap sistemiyle) ama bu arıza TurkNet’in arızalar sayfasında bölgeme dait yazmıyor.

Herhangi bir destekte bulunabilecekler için şimdiden teşekkürler.

2sinin yanmaması demek dsl kablosunun hattı görmüyor anlamına gelir. O kabloyu kontrol eder misin elinde başka yedek varsa? Herhangi 1 darbede o kablonun uçlarında sıkıntı çıkabilir sonuçta… Bu sorun 3 yerden kaynaklanıyor;
1- Saha dolabının çalışmaması
2- Binanın girişinde ankastre kutusundaki hattın temassızlık etmesi ya da kopuk olması.
3- Evinizin içindeki rj-11 kablosunun takılı olduğu yerin herhangi 1 tarafının temassızlık yapması.
Olası 1 durum şu olabilir elektrik kesilmesinde modemin rj-11 girişi arızalanmış olması ya da sert 1 darbe aldığı için duvardaki girişin temassızlık yapması.

2 Beğeni

Bende de aynısı oldu elektrikci çağırdım halloldu

3 Beğeni

Selamlar @MrEarth, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: Nasılsınız? umarım iyisinizdir. Adresinize ekip yönlendirildi. Ekipler gereken alanları kontrol ederek tespit ettikleri sorunları çözüme ulaştırılacak :heart_hands:

1 Beğeni

İyiyim, sağolun, yardımınız için teşekkürler.