İnternetim Yok

Merhaba 75 mbps hız almam gereken paketten 35 alıyordum destek kaydı falan açıtım bir hafta oldu sanırım dün halledildi o sorun. Ama dün arada internetimde kopmalar oldu ve en son dün gece 00.15 civarlarında internetim tamamen gitti ve hala yok. DSL ışığı yanıp yanıp sönüyor ama internet ışığım yanmıyor . Online derslerim de var çok ihtiyacım var internete bunu nasıl çözebilirim

Hat değerlerini atarsan bi bakayım

Buyrun

1 Beğeni

O değil. Modemin içine girip orda görülen değer . Bilmiyorsan modemin markasını söyle.

Servis sağlayıcı ile sizin dsl modem arasında bir sorun oluşursa o zaman modem üzerindeki adsl ışığı yanıp söner. dsl ışığının sürekli yanıp sönmesi bağlantı yapılamadı anlamına gelir. … Telefon hattı düzgün şekilde modeme bağlı mı kontrol edin

İki gün boyunca başka bir internetim de yoktu ondan ulaşamadım kusura bakmayın
Sanırım istediğiniz değerler bunlar

Ve artık dsl ışığım da yanmıyor

Pazar günü ttden bir çalışan geldi ve hattı kontrol etti bizlik bir sorun yok ama senin hattın 75mbpsyi kaldırmaz falan dedi gerisi türknetin işi dedi. Ama altyapı sorgulamada 75 desteklediği söyleniyordu.İki hafta önce yeni abonelik başlattım 75 olması gereken hız 35le başladı bir hafta sonra falan bu sorun çözüldü 75 oldu ama bir iki gün sonra internet gitti bununla alakalı olabilir mi ?

Merhaba, farklı ve pasif bir porta alınmış, hattınız fiziksel olarak zarar verilmiş olabilir. Arıza kaydımızı takip edelim…
OİM’de en son gelen mesajı görebilir miyiz?

TT’nin her dediğine inanmayın ama 75mb gösterilen sorgulamalar da 75mb paket kullanmak sağlıklı değildir daha doğrusu, o hızı almanız çok düşük ihtimaldir.

Zaten internetim 71-72 mbps veriyordu iki gün boyunca (gitmeden önceki iki gün)
Ve ikinci 36 saat bekletilmem olacak bu

Tamamdır, ortak çalışmayı bekleyelim. Ortak çalışmaya ihtiyaç duyulduğuna göre arızanız daha detaylı incelenecektir.