İnternetim sürekli kopuyor

Merhaba Huawei HG658 V2 modem kullanıyorum ilk kurulumdan sonra surekli kopmalar oluyordu telekom ekipleri geldi altyapıda bi sorun olmadigini bina ici tesisatinızı kontrol edin dediler yeni nexxan kabloyla kablomu degistirdim 2 hafta hic sıkıntı olmadı ama şimdi yine surekli kopmalar yaşamaya başladım boyle bi sorunla karsilasan varmı yardım ederseniz çok sevinirim

Merhaba, modem arayüzünüzden bizimle DSL değerlerinizi paylaşır mısınız?

Merhaba hat zayıflamanız yüksek snr değeriniz normal iç tehsisat kaynaklı isterseniz OİM üzerinden arıza kaydı açın kontrolünü gerçekleştirsinler.

Bu hat zayıflaması neden kaynaklanabilir acaba

Yanlış kablo bağlantısı,kablo ekleri,düşük kaliteli bakır kablo,port arızalanması vs.

Evin girişindeki ankastre kutudan çıkan kabloya kendi aldığım nexxan marka cat6 kablomu yak boncuk ekle bagladım bi ucunada jack takip modeme taktım onerebileceginiz birsey varmı

Eğer deneme yapabiliyorsanız kısa en fazla 1 metre bir dsl kablo ile direk ankastreye bağlayın modemi eğer sonuçlar yine aynı olur ise ya ankastreye gelen hat kablosu da sorun var ya da saha dolabındaki portunuzda sorun var siz dediğimi yapabilirseniz kesin bir yanıt verilebilir.