İnternetim son zamanlarda felaket yavaşlamaya başladı

image
sebebi ne olabilir ?

mtu ayarını fabrika varsayılanlarına çevirin.

nasıl yapabilirim tam olarak

modeme reset atın. pppoe kullanıcı adı ve şifrenizi çağrı merkezi menüsü veya online işlemlerden teknik destek modem şifre kısmından öğrenip girersiniz. 192.168.1.1 bu adresi chrome’a yazacaksınız. admin admin olur büyük ihtimal değilse modemin arkasında yazar arayüz şifresi.
bu arada bahsettiğimi bozmadı iseniz reset atmanıza pek gerek yok.

modeme reset atmam yeterli mi yani arayüze girdikten sonra yapmam gereken birşey var mı

eğer mtu ayarına siz dokunmadı iseniz durduk yere bozulmaz. Hızın sorumlusu da o değildir. Evinize meraklı bir misafir geldi ise kurcalamış da olabilir belli olmaz. Siz reset atmadan önce bahsettiğim adresten hat değelerini görüntü olarak gönderin bakalım.
Reset gerekirse reset sonrası önceki mesajda anlattığım kullanıcı adı ve şifre işini yapmanız gerekecek.

hiç ayarlara dokunmadık veya misafir gelmedi
hat değerlerim
image

bir de kablosuz ayarlarıyla ilgili olan sayfanız görüntüsünü atar mısınız? kablo ile hız testi şansınız varsa o da iyi olur.

zaten hız testi kablolu bağlantıyla yapıldı interneti kablolu kullanıyorum

kablosuz da sonuç aynı ise reset atın.

Merhaba sorununuz büyük ihtimalle modemde modeminiz tp-link td-w9970v3 modeli ise bu modemlerde devre elemanları en ufak elektrik dalgalanmasında bozuluyor sorunun aynısı ile karşılaşan 1 2 kişi gördüm hepsinde de modem kaynaklı sorun çıktı ve hepsi sizin modeminizden kullanıyordu eğer deneme şansınız var ise başka bir modem ile hattınızı kontrol edin çünkü vdsl hatta 700 kbps upload olmayacak bir değer

Merhaba @emirhanokmen, öncelikle yaşamış olduğunuz sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Sorununuzun kök nedenini bulabilmek ve size yardımcı olabilmek için bize destek kaydı açarak bu durumu iletir misiniz? Arkadaşlarım hizmetinizi ve hat detaylarınızı kontrol ederek size geri dönüş yapacaklardır.