İnternetim ile ilgili sık sık kesinti yaşıyorum

Merhaba, aylardır TurkNet abonesiyiz lakin şu interneti 1 gün kesinti olmadan, kopma olmadan kullanamadık.
Müşteri hizmetleri kesinlikle çözüm odaklı değil bunu belirteyim zaten düzgün müşteri hizmetleri yok ezbere cevaplar hariç bir bilgi vermiyorlar bile.
Sorun iç tesisat diyorlar kontrol ettiriyoruz herhangi bir problem çıkmıyor ama hala sorunu çözemiyorlar sorun benim iç tesisatımda değilse bu sorunu çözmek sizin göreviniz TT ile birlikte.
İnternet yaklaşık 1 gündür yok adam akıllı bir bilgi de alamıyoruz, önceki sağlayıcımızda böyle sorunlar asla yaşamıyorduk.
Şu destek kaydına bir yetkili bakabilirmi artık ?
51349834

Klasik cevaplar;

• İç tesisat yenileyin
  • Modem değiştirin
  • Tt saha ekiplerine bildirdik. Onlar da bakıyorlar. TurkNet müşterisi bu. Sallayın

Dedikleri yaparsın ama değişen bişey yok.

Aynen böyle, bende hat problemi yaşıyorum 2.gün sonra 4. hafta tamamlanıyor. 1 aydır sürekli aynı cevaplar çözüm falan yok.
5 yıldır TurkNet kullanıyorum kaç kişiye tavsiye ettim ben unuttum. Ama ne yazık ki arıza çözümü konusunda berbat bir firma olduğunu tecrübe etmiş oldum. Başka bir sağlayıcıya yeni başvuru yaptım ve eminim ki TurkNet arızayı çözmeden yeni hat bağlanacak.
Sözüm bizi burada dinleyip yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara değil…

Merhaba @Cengizhan, öncelikle yaşamış olduğunuz sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Sorununuz ile alakalı kaydınızı dün oluşturmuşsunuz. Arkadaşlarım hızlıca hizmetinizi ve hat detaylarınızı inceleyerek gerekli çalışmalara başlamışlar. Bugün size kaydınız içerisinden de bilgi vermişler.

Tüm işlemleriniz tamamlandığında arkadaşlarıma size net bir bilgi vererek yardımcı olacaklardır. Bende konuyu buradan takip ederek destek vermeye çalışacağım.

2 Beğeni

Merhaba bir bilgi verilmedi yanlış okumuşsunuz herhalde
“Sorunun uzun sürdüğünü biliyoruz ve bunun için üzgünüz konunun takipçisiyiz” demek bir bilgimi hocam ?

Sorununuz üzerinde çalışılmaya başlandığının bilgisi olarak kabul edilebilir bu detay…

Ben şöyle bir tahmin yürütmek istiyorum
1/bölgenizde aşırı derecede kar vardır

2/çünkü bazı yerlerde hava sıcaklığı düştükçe donlar falan oluyor

3/apartmanda bir problem olabilir

4/bölgenizde belediye çalışma yapabilir

5/kablolar ve modemde problem olabilir elektrik sıkıntısı olabilir

Benim tahminim bu kadar teşekkür ederim

1 Beğeni

Kopma sırasında modeminizde yazan loglar nedir ?

Öyle şeyleri ya göremez modem kısıtlama var Türk Telekom modemi

Modemi hakkında bir bilgi göremedim…

Türk telekom’a yönlendirme yaptı oradan fikir yürüt modemin üstünde Türk Telekom yazıyordur kesin

Merhaba @ozgurkaya61

Türk telekom modemleri bi süre sonra TT tarafından bu modemleri sistemlerinden çıkardıklarında kendi kendine ip ataması iptal ediyor veya ilk orjinal durumuna geliyor öyle birşey işte bende pek bilmiyorum arkadaşta bu sorun yaşıyor diye modemimi ödünç vermiştim sorun modemde olduğu anlaşılmıştı.

:joy: (20krkteeeeeeeer)

1 Beğeni

Hiçbirisi yok hocam :slight_smile:

Modem Vodafone h300S ama modemlik herhangi bir sıkıntı yok başka modemler deneyince de aynı problemler devam ediyor loglar a nereden bakacağımı tam bilmiyorum.

Sorunu hep fiziksel olarak düşünmeyin.

Yazılımsal hatalar da olabilir

Benim yaşadığım sorun gibi :slight_smile: çözülemiyor, çözülebileceğede benzemiyor.

Zaten suçu modeme atmadım :slight_smile:

Kopma hakkında fikir vermesi açısından loglara bakılmasını tavsiye ettim.

Anlamıyor kimse. Anlamak kimsenin işine gelmiyor . Sen ben gibi herkes takip etmiyor.
TurkNet te zaten sorunu çözmek için özel bir çalışma yapmıyor.
Ben yazmaktan usanmam. Diyorum başka iss de kopma yaşamadım. Hala fiziksel olarak birşey değişmiştir de ondan kopmuyordur diyorlar.
Madem böyle bir imkan var, TurkNet fiziksel olarak bişey değiştirseydi de gitmeseydim. Çünkü gitmek istemiyordum

Ben döndüm dolaştım geri geldim ya, yine kopuyor :joy::joy:

Yöneticilerle görüşüyorum artık. Çözecem bu işi

Bu sorun hakkında detaylı konu açacağım da üşeniyorum valla :joy:

Sen bu işi çözdür, Covid falan dinlemem alnından öperim :grinning:
Şaka bir yana hem sorunum var diye gidiyorsun, sonra geliyorsun. Hala ağlıyorsun :grinning:
Sen bu sorunu tespit ettir. Geri gelmezsem ne olayım

1 Beğeni