İnternet yok

Merhaba sabah saatlerin de internetim gitti 4 gün oluyor ve TurkNet destek kaydından da sonuç alamıyorum.Turknetin mesaj olarak attığı kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzün den hızlı kurulum yaptığım da internet yok ve wan ayarlarından girdiğim de de internet yok. DSL ışığı hep yanıyor ve modemi resetlediğim de internet ışığı yanıyor fakat ( turktelekomun internet yok sorunları buluyoruz ) diye bir arayüzle karşılaşıyorum ama turknetin kullanıcı adı ve şifresini girdiğim de internet ışığı sönüyor ip almıyor büyük ihtimalle. Yetkili arkadaşlara destek bölümünden söyledim en son çarem buraya yazmak oldu.

Dsl ışığı yanıp sönüyorsa yanlış girdin demektir. Kullanıcı adının sonuna data@turk.net yazman gerekiyor…

Doğru giriyorum ama yine aynı

Destek kaydı açtınız ise oradan gelecek cevabı takip edin.

Dediğim gibi yaptıysanız öyle bırakın buradan sonrası sizin işiniz değil muhtemelen hata yaptığınız için sizin modemi görmüyorlar… Modemi 10sn kapalı bırakın sonra açın.

başka yapıcağım birşey yok o zaman teşekkürler 2 3 güne daha olmazsa turknetten çıkarım :frowning:

sadece beklemede kalın diyorlar 5. gün

Konuyu takip ettiklerinden emin olabilirsiniz. Bu esnada bölgenizde benzer problemi yaşayan başka abonelerin olup olmadığını soruşturup destek kaydı üzerinden de Bilgi verirseniz iyi olacaktır. Umarım probleminiz kısa sürede çözülür :pray: İyi geceler dilerim.

Selamlar @ersinnn35, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: Sizin için gereken adımları attım, müdahale bekliyorum :handshake:

1 Beğeni

Merhaba yardimci olursaniz sevirim

Merhaba, TT’den verilen siyah eski VDSL modemin belli bi süreden sonra interneti koparıyor. Bu hatla ilgili değil modemin kendisi yapıyor. Arkadaşımda TurkNet’e yeni geçmişti modemi kurdum sonradan yapmaya başladı, ne kadar kursamda internetten atıyordu.

çoook teşekkür ederim Turknetin destek yerin de 6 gündür kullanıcı adı şifte atıp atıp duruyorlar yapıyorum dememe rağmen bu bilgi için teşekkürler modem değiştirip tekrar girmeye çalışıcam çok saolasın.