İnternet yok

Merhabalar herkese.

Modem üzerinde ışıklar normal olarak yanıyor. ONT Cihazında da sorun yok ama wifi simgesi üzerinde ünlem işareti var. Modemi 2 kere kapatıp açtım ama sorun düzelmedi.

Ne olabilir?

Ağ Bağlantısı simgesine sağ tıklayıp, sorunları gider seçeneğini kullanır mısın? DNS kullanıyor musunuz?

Bigisayarı açıp dediğinizi yaptım. “Windows aygıtla veya kaynakla iletişim kuramıyor (Birincil DNS sunucusu)” şeklinde hatası yazıyor.

Gece saat 01:00’ a kadar herhangi bir sorun yoktu. Sabah erken kalktım ve wifi üzerinde ünlem işareti vardı. Destek kaydı açtım hemen.

Kablolarda falan sorun olsa diyeceğim, o zaman internet bir olur bir olmaz. Şimdi modem ve ONT cihazında bir anormallik yok. Işıkları normal yanıyor. İnternet ışığı da var.

Herhangi bir DNS yapılandırması kullanıyor musunuz? Cihaz veya modem üzerinden?

Yok hayır. Herhangi bir şey kullanmıyorum. Herhangi bir ayar da değiştirmedim. Merkezde bir sorun var galiba.

Elle bir DNS yapılandırması kullanabilir misiniz? Birde İnternet herhangi bir şey yapmadan gitti değil mi? Kablo ile erişim sağlayabiliyor musunuz?

Şu anda işteyim. Akşam deneyebilirim. Desteğiniz ve ilginiz için teşekkürler.

İnternet herhangi bir şey yapmadan gitti bu arada. Gece 1’ de herhangi bir şey yoktu. Sabah 6’ da kalktım. Problem vardı.

Keşke daha fazlasını yapabilsem. Umarım en kısa zamanda düzelir.

Merhaba. Bu sorun, sadece tek bir cihazda mı yoksa bütün bağlı cihazlarda mı mevcut?
Şunları bir deneyin:

• Modemi resetleyin.
  • DNS kullanın.
  • VPN kullanın.
  • Sorun yaşadığınız cihazın LAN, Wi-Fi dirverlerini güncelleyin.
    Son durum nedir?

Sorun çözüldü. Destek kaydı açmıştım. Dün TurkNet’ ten aradılar. Genel bir arıza oldu ama düzelttik diye. Eve gittiğimde sorun çözülmüştü.

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray: