Internet yok ama modeme gore var

TurkNet genel bir sorun mu yasiyor, yoksa sorun bende mi. modemin tum isiklari olmasi gerektigi gibi yaniyor. modem arayuzunde de her sey normal gozukuyor. ip aliyor. her sey normal ama internet yok. mobilden TurkNet Online İşlem Merkezi bi aciyo bi acmiyor. acinca teknik bilgiler kismi bomboş. sadece vae kismi kapali diyor. teknik bilgiler kismida ya gec aciliyor ya acilmiyor. anlayamadim ne oldugunu. teknik bilgiler kisminda en son actiginda vae bilgisi kapali yaziyor. diger hic bir bilgi yazmiyor bombos karsilari.
konuyu açtıktan sonra geldi gibi ama turknetin TurkNet Online İşlem Merkezi hala açmıyor bilgisayardan. hata veriyor.sanırım benl alakalı bir sorun değil turknetin genel bir sorunu gibi. umarım da öyledir.

1 Beğeni

Bende de vardı DNS yoktu, Google DNS yaptım düzeldi.

2 Beğeni

DNS’ler patlamış olabilir modemden DNS değiştirin.

1 Beğeni

bende tam tersi google dns kullanıyordum. otomatiğe aldım yine düzelmedi ama 3-4 dakika sonra düzeldi. TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi de şimdi açmaya başladı. ama teknik bilgiler kısmı hala bomboş. internet olmasına rağmen sadec vae kapalı yazıyor. tekrar gitti internet. ne yapmami tavsiye edersiniz dns konusunda…

1 Beğeni

bu kısmı açarsanız sevinirim. hangi dns yi girmeliyim. ve de modemin hangi kısmında :slight_smile:
twitter destek kısmından baktığımda aynı sorunları yaşayanlar var. sanırım genel bir sorun. hiçbir şey yapmadan beklemek daha mantıklı. sistem düzelince her şey hallolur :slight_smile:

işin kötü tarafı twitter destek de, benle aynı sorunu olan onlarca kişi olmasına rağmen, modem ışıkları yanıyor internet yok,mobilden TurkNet Online İşlem Merkezi e girmiyor falan filan ama turknetin yetkili arkadaşı ısrarla herkese kopyala yapıştır genel bir arıza yoktur cevabını vermesi beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. TurkNet hizmet ve hız konusunda çok iyi, fiyatta çok iyi, arka planda çalışan teknik ekipde kısmen iyi ama direk aboneyle yüz yüze gelen kişiler biraz daha kalifiye olmalı. insanlar, her şey sorunsuz olduğunda değil herhangi bir sorun olduğunda aldıkları tepkiye bakarlar…

1 Beğeni

Twitter’da ki kızlar yalnızca yönlendirme yapıyorlar arızadan anlık haberleri olduğunu zannetmiyorum.

1 Beğeni

ama onlara da yetkili birileri genel bir sorun olduğunu belirtse daha iyi olur diye düşünüyorum. aynı sorunu üst üste farklı kişilerden duyarsam, ben bile genel bir sorun olduğunu düşünürüm. kızlar iyi niyetli ve çok nazikler. o kadar sinirli insanın mesajlarıyla muhatap oluyorlar. o bakımdan onların adına üzülüyorum ama yinede kalifiye birileri lazım destek kısmına :slight_smile:

2 Beğeni

bi an için Charlie’nin meleklerini TurkNet destek servisinde çalışırken hayal etim :slight_smile:

2 Beğeni

Bu dns ler patlayan mısırları geçti bu aralar. pat pat pat

2 Beğeni

Göksel bey siz hangi dns yi önerirsiniz. hem hızı azaltmayacak hem de yasaklanan sitelere de girecek.
@gokselbasol
@HKN sizinde tavsiyelerinize açığım Hakan Bey :slight_smile:

1 Beğeni

1.1.1.1 - 1.0.0.1 tavsiyemdir.

2 Beğeni

ben Hakan ın dediğini kullanıyorum ama genelde otomatik dns

1 Beğeni

ara sıra yasaklı siteler denk geliyor onun için illaki bir dns şart. her şey özgür olsa ülkede de uğraşmasak :slight_smile:

1 Beğeni

Yasaklı ise yasak koyanların vardır elbet bir bildiği (sıkıntısı) :sunglasses::blush:

1 Beğeni

ben de onların (tamamen hayal ürünü olan kişilerin) yasak koymasına yasak koyarak yasaklarını yasaklıyorum :slight_smile:

1 Beğeni