İnternet Yavaş

internetim bi kaç gün önce çok hızlıydı ama bugünlerde yavaşlamaya başladı bazı web sitelerine girme geç oldu online oyunlar ping v.b sorunlarla karşılaştım.

çözüm olarak modeme reset yeniden başlatma falan yaptım hala aynı sorun var

Modem hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Değerlerde hızla ilgili sorun gözükmüyor önceden almış olduğunuz ve şu anda almış olduğunuz hız test değelerini paylaşır mısınız?

1 Beğeni

daha önce 50mps alıyodum şu an da aynı ama genel olarak (indirme hızı hariç) yavaş bir siteye girerken 1 dk bekletiyor.

Buraya basıp bi dk kendine gelmesini bekler misin.
tekrar hız testi yap.

İpv6 açıksa ondan yapabilir.

o çözümü uygulamıştım yine aynı

İpv6 açık ise kapatın.

Güvenli internet açık mı? İpv6 açık mı? Başka cihazdan denediniz mi?

başka cihazlarda yine öyle ipv6 açık değil.

1 Beğeni

Modeminiz TP-Link w9970 olması lazım aynı arayüz kullandığım menüydu böyle bı sorun yaşamıştım önceleri modemi robotlu giriş yapıp modemden elle dnsi 1.1.1.1 - 1.0.0.1 olarak ayarlamistim o zaman bı sıkıntı olmadan giriyordum bı DNS değiştirmeyi dener misiniz

tam olarak dns değiştirme yeri nerde ?

Surda basit olarak anlatımı var TTNet modem ise benim öyleydi ama ben root hesapla giriş yapıp değiştirmiştim surdan daha basit yöntem varmış isterseniz yapabilirsiniz

2 Beğeni

Aynen cloudfare ve google dns deneyin.

denedim. şu anlık olmuş gibi

1 Beğeni

Merhaba @omer.x, sanırım forum kullanıcılarımızın desteği sonrası sorunun giderilmiş. Arkadaşlarımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Mükemmlesiniz @brave28, @MehmedTurk @The_Bilal @Baran :pray:

3 Beğeni

internet 2 dk lığına gelip gidiyor online işlemlerden destek kaydı açacağım.
bi türlü çözemedim

öncedende bi destek kaydı açmıştım çözülmemişti yine açıyorum

Merhaba, modeminizi ankastreye bağlayıp bizimle DSL değerlerinizi paylaşır mısınız?

Modeminizi kullanırken router tarzı sinyal güçlendirici cihaz kullanıyor musunuz?

• Örnek verecek olursam: Xiaomi Wifi Pro gibi cihaz