Internet olmayışı

herkese selam. 2 gün önce modem ışıklarımın olması gerektiği gibi olup internetimin olmadığını fark ettim. modemi kapatıp açtım. modem kendine geldi ama net gelmedi. fark ettim ki ben ağa bağlıyım ama net yok. bir pc iki telefon ve bi tv aynı şekilde. ağa bağlanıo ama net yok. hatta telefon "internet olmadan bağlı " ikazını veriyor. modemi fabrika ayarlarına döndürdüm ilgili düzeltmeleri yaptım sorun değişmedi.farklı odaya bağladım modemi sorun aynı. online işlem merkezine girersem sorunsuz bağlı görünüyorum ama bağlantı yok. ara ara kısa süre zarfında geliyor. modeme kablo ile bağlandım sorun devam ediyor. çok ilginç bir şekilde eşim hücresel kapalı modeme bağlı şekilde google veya youtube giremezken whatsapptan sadece mesaj atıp alabiliyor. fotoğraf ve benzeri ile yine yok. lütfen yardım edin online ders veriyoruz mobil net bitmek üzere

Tahsin Bey, merhaba modem arayüzünden bir SS alıp ekler misiniz lütfen ? Farklı bir modemle bağlantı kontrolü yapma imkanınız var mı?

Farklı modem deneyemedim henüz hangi sayfadan ss istersiniz

buyrun ekran görüntüsü

Tahsin Bey, sinyal sorunsuz bir şekilde modeminiz ile buluşuyor. Yaşadığınız sorun büyük ihtimalle modem kaynaklı. Bazı modemler bir süre kullanımdan sonra bir cihaz dan hariç bağlantı olursa bu sorunu yapabiliyor. O yüzden modem masrafı yapmadan önce farklı bir modem ile deneme yapmanızı tavsiye ederim.

vdsl kullanıcısım adsl bir modem denesem sorun olur mu sizce

VDSL türünde ADSL modem denerseniz DSL sabitlenmez ve durumu göremezsiniz malesef.

anladım teşekür ederim

1 Beğeni

Ben Teşekkür ederim. Farklı bir VDSL modem denedikten sonra yine bu sorun olursa size yardımcı olmak isterim. Ama yüksek ihtimalle modem kaynaklı bir sorun.

mehmet hocam şimdi pcyi açıp dns ayarlarını değiştirdim pc bağlanıyor ama ne telefon nede tv bağlanmıyor. pc de de açmış olduğum sekmeleri kapatınca yine bağlantı gidiyor.

Tahsin Bey, bilgisayarınızdan ag bağlantıları kısmına gelip. Wifi kullanıyorsanız Wifi’nin, Ethernet kullanıyorsanız Ethernet’in üzerine gelip sağ tuş yapıp “tanıla” dedikten sonra bilgisayarın buldugu sorunu SS olarak buraya ekler misiniz lütfen ?

şuan pc sorunsuz giriyor ama iki telefon ve bir tv de sorun aynı ağa bağlanıyor ama internete bağlanamıyor.

Tahsin Bey, TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’e girip teknik bilgiler kısmından da SS alıp ekler misiniz lütfen ?

bakarsanız hiçbir sorun yok gibi ama pc harici internet erişimim yok