İnternet kopma sorunu bıktım artık

Merhabalar İnternet kopma sorunu yaşıyorum sürekli 30 dakika da 10 kere kopuyor.
Canlı ders, sınav hiç birini güvenip wifi den giremiyorum mobil veri kullanmaktan faturam kabardı artık. Sorununun kaynağı Türk Telekom alt yapısı bina iç tesisatta sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü ankastre kutusundan ölçüm yaptım değerler çok düşük. Türk Telekomun kablo bakımı yapması gerekli ve ankastre kutusunu değiştirmesi gerekli olduğunu düşünüyorum çünkü Ankastre kutumuz 25 yıllık ve çok kötü durumda
Binaya gelen siyah kalın türk Telekom kablosu da aşağı binadan ek yardımı ile geliyor interneti berbat hâle getiren sebepler bunlar. Benim ne yapmam gerekiyor nereye yazmam gerekiyor? Dilekçe vermek işe yarar mı? Nasıl kurtulurum bu dertten.
Hat değerlerim resimde göründüğü gibi.

Önceki SNR değerleri 8 6 6 idi hız düşünce böyle oldu şu anda 10 Megabit hız alıyorum alt yapım 33 Megabit desteklediği halde :disappointed:

Türk Telekom dan alt yapı sorgulama yaptığımda HİPERNET Adı altında bir tarife çıkıyor bu nedir sizce? Fiber internet mi oluyor? Eğer fiber varsa neden binamıza siyah bakır kablo giriyor

Sorunun çözümü için düşündüğüm bir şey daha var sizce olur mu? Binamız 3 katlı biz zemin katta oturuyoruz ve arka kısımda bir kapımız daha var müstakil ev misali. Türk Telekom ücreti kendim karşılama kaydıyla binadan ayrı zemin kattan bana direk siyah kaplo getirir mi sizce?

Hiper vdsl oluyor. Fİber değil.

1 Beğeni

Akşam saatlerinde mi bu şekilde her zaman mı. Eğer ankastre 25 senelik ise kabloda 25 seneliktir.
Yakın zamanda kablo değiştirmediyseniz kabloya da bakmak lazım. Ankastre ölçümünde line attenuation kısmı kaç dB gösteriyordu.

1 Beğeni

İkinci kapıya ait farklı bir kapı no varsa evet talep edebilirsiniz.

1 Beğeni

8 6 6 diye bi değer yok. Değerleri doğru belirtiniz ve ankastre ölçüm değerlerini de atınız.

1 Beğeni

Teşekkür ederim efendim sağ olun
8 6 6 dediğim yanlış evet haklısınız.
Ben aşağıda sıra sıra yazan değeri yazmıştım bu şekilde.

Maalesef yok kapı numarası

Hız düşmeden önceki değerler.

yeni değerleri atabilirmisniz

1 Beğeni

Hocam modeminizi 0layip yeniden kurulum yapar mısınız? Bu işlemi uyguladiktan sonra snr değerinizi 13 e sabitler misiniz ?

1 Beğeni

SNR değeri sabitlemek için kararlılık ayarını 13 mü yapmam gerekiyor efendim

Yeni değerler konuyu açtığımda attığım ilk resimde ki gibi.