İnternet Kesintisi (FIBER ALTYAPI)

Dün geceden beri internet kesintisi var. Modem ayarlarında management kısmında Türk Telekom ipsine bağlanıyor ancak internet kısmında TurkNet ne ip alıyor ne bağlantı sağlanıyor. Türk Telekom fiber altyapıdayım. TurkNet batman merkezde çalışması mı var anlamadım. Yardımcı olacak var mı. Kurulum falanda yaptım çözüm sağlayamadım.

1 Beğeni

Bende de aynı hocam los ışığı kırmızı yanıp sönüyor internet ışığı da kırmızı.

Acaba herkeste aynı mı özellikle fiber altyapıda olanlar için internet sorunu mu var şuanda

1 Beğeni

Sizde de los ışığı yanıp sönüyor mu?

İnternet ışığına diyorsanız kocaman sarı renkli bir ışık yanıp sönüyor 3 saniyede 1 yanıp sönüyor.

Anladım hocam tamamdır

Sizde fiber altyapıda mısınız?

Edit: diğer konuda fiber altyapıda olduğunuzu söylemişsiniz.

Acaba genel bir sorun mu var.

Olabilir siz destek kaydı açtınız mı?

Evet destek kaydı açtım sizlerde açın belki daha kısa sürer. İşin ilginci 10. Xx. Xx ile başlayan ip bloğu (Türk Telekom un tahsis ettiği ip) management kısmında bağlandı gözüküyor ama işin internet kısmında ip vs alamıyor. Kısaca Türk Telekomun TurkNet 'e ip sağladığı management kısmında sıkıntı yok iken internet kısmında hizmet verdiği yerde iki iss arasında bir sıkıntı var gibi. Türk Telekom sıkıntısı gibi duruyor kısaca ama emin değilim.

Ben de management kısmı da bağlı değil yazıyor

Umarım kısa sürede sorunumuzu çözerler canlı derslere telefon İnterneti yetmez çünkü

1 Beğeni

Aynen öyle inşallah çözerler

hocam konuyla alakası yok ama bana çok lzm fiber modem kurulum ekranının ss sini ekleyebilirmisiniz? ödev için gerekli

Geceden beri kendi kendine giden internetim hala gelmedi bu nasıl bir hizmet ya böyle. Sizin netiniz geldi mi

Evet Telekomdan ekip geldi fiber kablosunun ucundaki cam kopmuş onardı ve internetim geldi

1 Beğeni

Benim hala netim yok malesef

Destek kaydından dönüş yaptılar mı?

fiber altyapıdayım bende sıkıntı yok

Muhtemelen uzun sürecek bir arıza kaydı olacak gibi. İnşallah kısa zamanda çözülür diye dua ediyorum

Benimde aynı gece 3’de gitti ve hala gelmedi ttk ekipleride geldi baktılar fakat hala aynı…