İnternet hızının düşmesi

Merhaba iyi günler arkadaşlar gün içinde Saat 13.00 civarı internette bir ağırlık olduğunu farkettim telefon üzerinden arkadaşım ile görüşüyordum (aynı ilin farklı ilçelerinde oturuyoruz)ben de150 ping hız testim 2 megabit çıkıyordu arkadaşta ise 1 megabit 130 ping modemi yeniden başlattım düzelme gerçekleşmedi ardından yarım saat geçtikten sonra düzeldi şuan saat 15:00 gene ikimizinde interneti berbat halde Anlık olarak internet bir hızlanıp bir geri düşüyor bazen 8 ping 47 megabit bazen ise alttaki gibi şaka gibi yahu bu gün bu saatler içinde aynı sorunu yaşayan var mı ?

15.13 gene düzeldi 5 dk sonra gene gider sanırım

xDSLFwVersion: FwVer:5.12.21.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

INP downstream: 0
INP upstream: 0
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 51196 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8188 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 253
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :15:54, 45 secs
DSL activetime :0 min, 13 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 13.6 dB
output power upstream: 9.0 dbm
attenuation downstream: 12.1 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 18.9 dB
output power downstream: 13.8 dbm
attenuation upstream: 22.0 dB

Evet aynı sorunu yaşıyorum fiber olmasına rağmen. Sorun tamamen turknet istanbul sunucuları ile alakalı gibi.

Şu anda speedtest falan dahi açılmıyor artık gerçekten yeter ya 3 ayım dolunca değiştiriyorum ISS’imi sabrettikçe her gün aptal aptal yeni şeyler çıkartıyolar başımıza. Bir maç izleyemiyosun artık oyundan bile vazgeçtim 360p de bi maçı açamıyosunimage şu speedteste bakın ya bu ne bu ne

1 Beğeni

şuan da ben de sorun yok şaka gibi sorunu anlamıyorum kimden neyden kaynaklı farklı ilçelerde yaşayan arkadaşımla aynı anda internetimiz düzelip aynı anda kötüleşiyor

2 Beğeni

benim şu an düzeldi mi düzelmedi mi belli bile değil ya ara sıra kötüleşip bi anda düzeliyor

Uploadda sorun yok ama ping ve download berbat. Normalde 116mbps civarı alıyorum.

Bölgesel saturasyon yaşıyor olabilirsiniz. Ayrıca Zayıflaman da var.

Hangi şehirdesin acaba sivas veya çevresi mi?

Arkadaşın dediği gibi o sunucuya bağlı lokasyonlarda mı acaba çünkü çok kişi yazmamış forumda sadece bu konuda konuşulmuş.

İskenderun’dayım. Bölgesel olduğunu sanmıyorum. Dün gece 2 civarı bir internet kesintisi yaşadım 10dk kadar sonrasında ping birden baya bir iyileşti(normalde 27ms idi sonra 22 seviyelerine düştü)sonradan saat 4 gibi tekrar kesilmiş sabah kontrol ettiğimde 27ms seviyelerine tekrar çıkmıştı. Gece bir tür iyileştirme güncellemesi yaptılar gibi ama sorun çıktı sanki ve düzeltmeye çalışıyorlar diye düşünüyorum.

1 Beğeni

İyileştirme güncellemesi olmadan önceden hat değeriniz var mı atarmısınız? @aimtune

ben superonline kullanırken valorantta 34 ping alıyordum geçtiğimden beridir 40-50 arası ve bazen 70-80’lere yükseliyor bir sorun olduğu belli de yeterince hızlı çözemediler şu anda 3. aya geçeceğim maalesef halen problem yaşıyorum.

Hat değeri vs. maalesef yok çünkü tt vae fiber üzerinden hizmet alıyorum. Normal şartlarda 116mbps down 10mbps up ve 27ms sabit ping alıyordum.

Öncelikle zayıflama değerlerimi modem yanlış gösteriyor.

Türk telekom ve türknet sistemlerinde upload 1.5 down 11 çıkmakta

Ayrı olarak farklı ilçedeki arkadaşımla aynı sorunu yaşamamız benim zayıflamam ile ne ilgilisi olabilir

Artı olarak forumda herkes bölgesel yoğunluk yaşamışken ben 47/8 kullanıyordum stabil bir şekilde

Ve son olarak saat 16 itibariyle sorun yaşamıyorum

Ben “ayrıca” diye belirtim sorunun kaynağını olarak söylemedim teoride ki değerler bazen pratikte geçerli olmuyor modeminiz yanlış gösteriyorsa dikkate almayın kısaca zayıflamanız var diye internetiniz 1mb görecek diye bir kural yok sadece teorik olarak durum budur. Hız düşmelerinin belli saati var mı?

@GxL ilgilenebilir misiniz? En azından yetkili ağ yöneticisi arkadaşlara sorunu bildirebilsek… Hiç tadı yok fiberin 2 mbps olmasının…

Abone no: 1912628

1 Beğeni

geçen hafta 2 kez yaşadım modemi kapatıp açtığımda düzeldi bugün ise arkadaşımla ilk deda yaşadık bir düzelip bir geri bozuldu oyun keyfimizin içine edip düzeldi

Arkadaşınız ile aynı bölgedemisiniz ve çevrenizde başka tğrknetli varmı sorun yaşıyormu

Ben kırklarelinin bir ilçesindeyim arkadaşım ise bana 10 km uzakta bir köyde onun hemen yan komşusuda türknetli ve arkadaşımız. 3 ümüz aynı vakit yaşadık problemleri 2 kişi gta v online takılırken internet mi kanser diyip ilk test yaptıı sonra arkadaşı aradık ben film izliyorum bakayım demesi üzerine evet bende de kanser dedi

Anlatılan göre bence bölgesel saturasyon yaşıyorsunuz. Destek kayıtları ne durum da ya da açtınız mı ?

Ya adam Kırklarelinde ben Malatyadayım bölgesel bir sorun değil işte Türknette bir problem var ve devam da ediyor bi açıklama yapsalar bari. Benim en son internetim kesildi geldi halen bağlantı yavaş