İnternet Hızım Ve IP Telefonum

1. Sorunum
    Az önce internetimi bağlamak için geldiler 100/mbps paketi almış olsam da (altyapım 100/mbps yi destekliyor) modemin yanında hız testi yapmama rağmen 45 ile 55 mbps arasında bi değer alıyorum (uploadımda bi sorun yok) neden olabilir?

2. Sorunum
    IP Telefon almıştım fakat şuan kullanamıyorum?

Ip telefonunuzun mobil uygulaması var ise sip trunk ve diğer bilgileri girip başka bir network üzerinden denemelisiniz. Veya cep telefonunuzdan hotspot yaparak ip telefonu test edebilirsiniz

ip telefonumun uygulaması yok. an itibari ile turknetli oldum, eski ip telefonum hala kullanılamıyor (turknetten telefon paketi almama rağmen)

Türknetin verdiği telefon hizmeti voip değil. Normal analog santral hizmeti. Voip telefon çalışmaz zaten

TurkNet fiber bölgelerine IP telefon hizmeti veriyor. Bilginizden emin değilseniz yorum yapmayın yanlış yönlendiriyorsunuz.

İnternet bağlantınız fiber mi vdsl mi? Kablolu olarak hız testi denediniz mi?

Selamlar @musaguzell, modeminizin 94 mbps download 8.2 upload ile buluştuğunu görüyorum. Telefon sorununuz devam ediyor mu?

cumartesi günü destek kaydı oluşturmuştum. Bu sabah sorunlarımı çözdüler :slightly_smiling_face:

Sorunun çözülmesine sevindim, keyifli kullanımlar :raised_hand: