İnternet hızım aşırı derecede düştü

Bugün sabah saatlerinde TurkNet 75mpbs internetim birkaç kez kesintiye uğradı ve daha sonrasında test yaptığımda berbat sonuçlarla karşılaşmaya başladım. Desteği TurkNet müşteri hizmetlerine ilettim ancak TT’ye bildirdiklerini belirttiler. Durduk yere neden böyle bir sorun oluşmuş olabilir? Şu an neredeyse internete hiç erişemiyorum, sabah 7de 75mpbs alırken şimdi 1mpbs download hızını zor görüyorum.
İşin garibi upload normal seviyelerde geziyor.
32

1 Beğeni

Merhaba, bizimle DSL değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Sanırım şunlar değil mi?

Modeminizi kapatın ve 15-20 saniye sonra tekrardan açın. Sorun ne zamandan beri var ki?

Bir de bunlar var.

Sorun sabah 8den beri devam ediyor, yaklaşık 2-3 kere modemi kapatıp açtım hatta bir kere reset atıp yeniden kurulum yaptım. Fakat değişen bir şey yok.

Margin değerleriniz çok kötü, modeminize bağlanan kablolarda ekleme, kesik veya ezilme var mı?

İlk bağlantı yapılırken ev içindeki çıkışın kablosunun eskidiğini belirtti kurulumu yapan arkadaş. Daha sonrasında orayı açarak kısaltma yaptı. Fakat 1 aydır böyle bir şey meydana gelmemişti.

İç tesisatta sorun olma olasılığı var, modeminize bağlanan kabloların fotoğrafını atma şansınız var mı?

Kesik olan kablo yerinin tazelenmesi gerekiyor hatta en iyisi iç tesisatın yenilenmesi gerekiyor.

Şu anda alabileceğiniz max hız 25 mpbs yani size ulaşan 37 MBPS fakat bu tesisat bu kadar hızlara katlanamıyor yani yapacağınız tek şey internet hızınızı 25 mbps’ye sabitlemek olacak fakat iç tesisatı yenilerseniz tekrardan yüksek hızlara ulaşabilirsiniz DSLAM kilidini kaldırtarak.

Müşteri numaranızı alabilir miyim?

Bu sabaha kadar 75mpbs hız alıyordum, yaklaşık 3 haftadır da herhangi bir problem meydana gelmemişti. Şimdi nasıl oluyor da 25mpbs alabiliyorum maks?

Benzer durum 2-3 sene önce bendede birden olmuştu. Bir gece vakti dsl gitti sonra leş gibi bir hız geldi. Bkz:

Benim kablonun bir yerinde açık varmış oradan pas gibi bir şey yapmıştı. Sıyırıp tekrar sıkıca bağladığımda hat değerlerim düzelmişti. Belki kablom eski demişsiniz ek yerinden ölmüş olabilir.

Tamir ettikten sonra böyle olmuştu:

1 Beğeni

Bana özelden müşteri numaranızı iletme şansınız var mı?

Arka planda ilgili birime sorunu aktardım kontrol edilerek tarafınıza dönüş sağlanıcaktır.

Kabloları da kısalttım içeride bir problem var mıdır diye ancak değişen bir şey maalesef olmadı.