İnternet hızı ve dowloand değerleri stabil değil

Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum TurkNet kullanıcısıyim ve çevremde destek verdiğim evler var onların internet hattına TurkNet şöyle sorun gözlemledim internet hız değerleri kablolu testlerinde hiç bir zaman stabil alamıyorum bazen 20 mbps bazen 8 bazen 30 mbps gibi değerler değişiyor bunun sebebi modem derseniz cevap hazır elimde 3 farklı modem var nedir bu sıkıntı download hızlarının düşmesi stabil olmaması

Sorun yaşanan hatlardaki xDSL istatistiklerini göndermenizi rica ederim.

Xdsl istatistiki aktaramam şuan için ama snr margin değerlerim bu gibi sorun olarak gördüğümüz zamlardan düşük çıkıyor

Sorunu anlamamız için aktarmanız lazım.

Çoğunlukla bu sebep snr değerinin düşük olmasından kaynaklanır eğer o sebeptense ev tesisatına baktırın derim

Anlık olarak çözüm modemi yeniden başlatma yada dsl bağlantısını yeniden başlatma yaptığımız zaman düzeliyor tabi bu durum bir çok sıklıkla olan bir durum degil

O zaman bölgedeki yoğunluktan olabilir eğer sıklıkla olmuyorsa

yoğunluk ve saha dolabının topraklamasının yetersiz oluşu da olabilir. Dalgalanmalar internetin yoğun olduğu saatlerde ise bu normal. Pandemi sürecinde hemen hemen tüm internet kullanıcıları bu sorunları yaşıyor.

1 Beğeni

xDSL hattınız yoğun akım çekilen yerlerden geçiyor olabilir misal bir kaynak makinesinin güç kablosunun yanındam. Elektronik sinyaller hattın dengesini bozar. Bunu da göz önünde bulunduralım.

2 Beğeni