İnternet hızı ile alakalı

Selamün Aleyküm Öncelikle

Benim oturduğum binada altyapım 82 mbs idi sonradan binaya fiber kutu bağladılar altyapım şuanda 100 mbs gösteriyor amma velakin benim türknet paketim ekstra 100 mbs aldım ama fiber gelmeden önceden speed test’te 82 mbs görürken son 1 aydır 60 mbs görüyor pek sorun yaşamıyorum ama sebebi’ni anlamıyorum neden 100 mbs’yi tam kapasite kullanamıyorum bu konuda yardım istiyorum modem 300 mbs’ye kadar’da destekliyor vdsl+'da destekliyor modem bilgi istiyorum lütfen…!

not: eğer modem’den kaynaklı bir sorunsa yeni modem almak istediğimde fatura ya ek modem alsamda internet şuan 71 TL civarı gibi fatura ödeyecem engelli paketinden dolayı modem alsamda paketim toplam 100 TL civarı mı olucak birde onu merak ediyorum…!

Neden hızınız düşüyor biliyor musunuz o apartmana koyulan fiber kutu da sizin hizmet aldığınız santrale bağlı. O kutu üzerinden hizmet alan Abonelere kayıpsız 100 mbps verildiğinden santralin verilebilir Total hızı etkileniyor olabilir. Diğer bir sebep de yine sizin bağlı olduğunuz dolapta yeni aboneler gelmiş olabilir. Fiber kullanmak isterseniz VDSL aboneliği İptal etmeniz gerekiyor diye biliyorum

Ama oturduğum apartmanda sadece türknet kullanan kişi benim birde kuzenim başvuru yaptı yatay geçişle ama onun interneti daha henüz bağlamadıılar fiber kutu var binada lakin daha kimse ona bağlanmamış durumda şuan türknet fiber hizmeti şuan var mı onu bilmiyorum…!

Apartman için söylemedim genelde bağlı olduğunuz dolap veya santral için dedim. Adres sorgusunda düşmesinin sebebi verilebilir hızın kapasitenin düşmesidir.