İnternet/DSL sorunu

İnternetim sık sık kopuyordu ve bunu TurkNet 'e bildirdim. Bunun üzerine türktelekomdan geldiler ve tamamen internetim kesilerek bana türknetten yeni IP falan bir şeylerin verilceğini söylediler ama vermediler. İnternetimin kesildiğini destek olarak bildirdim ve tekrar TurkNet topu türktelekoma attı. Türk telekom ankastreye kadar gelmeden bakarak sorun bulamadı. Ondan sonra türktelekomda sorun bulamadığından topu tekrar TurkNet 'e attı. Türknetten adam geldi ve ankastreye bakarak port, uzanan kablo gibi şeylerin türktelekom tarafından değişceğini söyledi. Sonra tekrar TurkNet tekrar topu türktelekoma attı. Sonraki gün güyâ türk telekom gelmiş bakmış yine sorun bulamamış olarak yanıt göndermiş ama ankastreye kimse gelmedi veya bir şey değiştirmedi. Ne olacak bu böyle? Devamlı bir döngü içerisinde herkes birbirine suç atıyor. Ne yapacağım ben?

DSL ışığı yanıyor mu şu an?

Hayır. Ne internet ne de DSL yanmıyor.

Bağlantımı kesmeye gelen türktelekom bana türknetin yeni IP ve ona benzer şeyler verilceğini demişti. Ama sonradan gelen TurkNet türktelekomun port verceğini söylemişti.

DSL ışığı yanmıyor adımından kayıt açtınız ise orandan gelecek cevabı bekleyin şimdilik

Türktelekom gerekli bağlantıları yapmış fakat TurkNet VAE altyapı geçiş işlemlerimi gerçekleştirmemiş o yüzden internet yokmuş şimdi onu bekliyorum.

1 Beğeni