İnternet çok yavaş

Altyaypim 85 mbps hız destekliyor fakat hızım 10 mbps geçmiyor çözüm nedir ne yapabilirim

Yukarı

Bağlantı durumu:

Showtime

Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):

8192

Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):

82778

Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):

30849

Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):

90744

Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):

24.8

Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):

8

Yukarı akım aralık derinliği:

1

Aşağı akım aralık derinliği:

1

Hat standardı:

VDSL

Yukarı akım hat zayıflaması (dB):

0.1

Aşağı akım hat zayıflaması (dB):

2.9

Yukarı akım çıkış gücü (dBm):

7.6

Aşağı akım çıkış gücü (dBm):

14.5

Kanal türü:

Hızlı

DSL çalışma zamanı:

1 gün 20 saat 59 dakika 48

Hat değerleriniz iyi gözüküyor. Bahsettiğiniz hız büyük olasılıkla WIFI üzerinden aldığınız hızdır. Cihazınızın teknolojisine, sorunu olup olmadığına ve konumuna bağlı durum değişebilir. En sağlıklı sonucu bilgisayarınıza kablo bağlayarak elde edersiniz.

Hocam önceden de wifi ile bağlantı sagliyordum 35 falan alıyordum TT da fakat TurkNet 'e geçince böyle oldu kilit falan kalkıyorum acaba pek bilgi sahibi de değilim

WIFI dediğimiz teknoloji eğer 5ghz modem kullanmıyorsanız çok çeşitli faktörlerden etkilenen bir teknoloji. Evde çalışan çamaşır, bulaşık makinası bile WIFI sinyallerini etkiler. Modeminiz nedir acaba? TT’nin modemlerinde genelde ekstra antende olmadığı için modem mağduru da olmuş olabilirsiniz. Eğer yine de içinize sinmediyse modem arayüzünü açıp WIFI ayarlarını kurcalayabilirsiniz. Kendi ayarımı örnek olarak paylaşmak isterim:
Screenshot_6
Sizde deneme yanılma yoluyla kendinize uygun ayarı bulabilirsiniz.

Huawei modem kullanıyorum ayarlarınızı bı deniyim sağolun teşekkürler

1 Beğeni

Dsl kilidi kaldirsak düzelir mi yüksek dowland alirmiyim sizce ?

Zaten 82mbps cıvarı hız alıyor modem Sıkıntı hatta degıl Modem ve telefon yada laptop’unda

Hat zayıflamanız iyi durumda ama download SNR Margin ise 8 yani sınır diyebileceğimiz bir seviyede. Kaldırırsanız alırsınız ama hat stabilitesini kaybedebilir. 83mbps modeme gelen hız iyi bir hız. 100mbps alsanız bile kabloyla bağladığınız zaman bilgisayara ulaşan hız 94mbps oluyor modemdeki portlardan dolayı. Tabi hem bilgisayar hem modemde gigabit port varsa işler değişir.

@Emirsark

Hem ankastreden modeme hem de modemden bilgisayara Nexans %100 bakır CAT6 kabloyla interneti çektim. Sonuç arkada 1 2 hafif uygulamada açık olsa bu yani. Maksimum göreceğim 94mbps.

Normal çünkü modem galiba 1 gigabit portu desteklemiyor. Lan’dan aldığınız 100 mbps. @MSD

Bir önceki yorumumda belirtmiştim zaten @Emirsark için. Yine de bilgiyi doğruladığınız için teşekkürler.

Son yoruma odaklanmışım pardon. :slight_smile: @MSD