İnternet bazen aşırı yavaşlıyor

İyi akşamlar benim sorunum şu şekilde bazen İnternet öyle bir yavaşlıyor ki hiç bir siteye girmiyor bu kablolu bağlantıda da böyle kablosuz bağlantıda da fakat OİM de teknik bilgiler sayfasında hızım 35 megabit olarak yükleme de 6 megabit gözüküyor orda bir sorun yok ama gel gör ki hiç nir yere girmiyor yavaşlıktan dolayı destek kaydı açtım oraya cevap gelene kadar burdaki cevaplarına görmek istedim teşekkürler

1 Beğeni

Senin sorun ping gibi duruyor sunucu baya uzaksa biraz bekle fakat ERR_CONNECTION_REFUSED derse ayrı

Ping le alakalı bir durumda gözükmüyor

Selamlar @seferulas1905, probleminiz devam ediyor mu? Ediyor ise son oluşturduğunuz kaydınızın numarasını benimle paylaşmanızı rica ediyorum :handshake:

Şimdi aynı problem tekrar başladı maalesef aşırı yavaşladı internet ama 35 megabit hız gözüküyor TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgilerde fakat şuan kablolu bağlantıda bile sayfalara girmiyor

Hangi modemi kullanıyorsun.

Türk netin verdiği modemi kullanıyorum ama şimdi TurkNet Online İşlem Merkezi den bilgi geldi bölgede sıkıntı varmış ama daha önce 2 defa böyle sorun yaşadım

Modemi kapatıp açtım sorun yine düzeldi TurkNet Online İşlem Merkezi de yazılan bilgilendirme büyük ihtimalle yanlış önceki sorunların aynısı oldu yine buna bir çözüm bulunması şart ne sorunu kimse bilmiyor

İnternet modemi kapatıp açtıktan sonra düzeldi hemen hız testi yaptım ne dowlad da ne upload da nede ping de sıkıntı gözükmüyor ama 4-5 gün sonra birşeyler oluyor hiç bir yere girmiyor hız testi de o yavaşlama sürecinde yapamıyorum. Sorunun ne oldugunu çözemiyorum

Selamlar, yerel sağlayıcı kaynaklı altyapı çalışması nedeniyle bağlantı sorunları yaşıyorsunuz. Bu çalışmalara sırasında bağlantınız kopabilir, yavaşlayabilir ve ping değerleriniz yükselebilir. Çalışma tamamlandığında hizmetiniz stabil hale gelecektir. Sorunun çözülmesine sevindim, keyifli kullanımlar :heart_hands: