İnternet bağlantısı kopma sorunu

internet bağlantım gece saatlerinde kopuyor, hattımın gürültü seviyesi 11db ve destek kaydı açtığımda hattımda 24 saat içinde bir kopma olmadığı söyleniyor uygulama hattımda kopma olduğunu tespit ediyor ama TurkNet yardımcı olmuyor, parasını ödediğimiz hizmeti alamıyoruz, bana bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen.

Modem hat değerlerinizi atar mısınız lütfen

1 Beğeni

A2

1 Beğeni

gündüz saatlerinde 11 db gece saatlerinde 7 db e kadar düşüyor

Hat zayiflamaniz biraz fazla ama çok sıkıntı olmaz. Snr değeriniz bu sorunu çıkartıyor olabilir ve akşam yoğunluk zamanı snr değeri iyice düşüyor olabilir. Bunu denemek için modem arayüzünde Internet > VDSL / ADSL Bağlantısı > ek hat ayarlarını göster deyip snr değerinizi 10 a çekin ve DSL teknolojisi kısmını da otomatikten çıkarıp VDSL ye alın. Daha sonra DSL sabitlenince tekrar hat değerlerinizi atın lütfen.

1 Beğeni

Nasıl sıkıntı olmaz hocam, deliriyoruz yemin ediyorum, dakika da 1 kopuyor, dediğiniz işlemi yaptım gece saatlerinde tekrar test edip hat değerlerini size atacağım.

Hat zayıflaması ISS ile alakalı bir durum değildir. Hat zayıflamasını gidermek Abone’nin kendi sorumluluğu altındadır.

1 Beğeni

hocam madem sorun benden kaynaklı bana bunun hakkında yardımcı olurmusun bu hat zayıflaması sorununu nasıl çözerim.

Size söylediğim bu işlemleri yapar mısınız öncelikli olarak. Değerlerinizi bunu yaptığınız zaman bir göreyim ona göre yardımcı olayım size

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, gece saatlerinde oluyo sorun denedikten sonra size haber vereceğim

Ben teşekkür ederim. Size yardımcı olmak için buradayız.

SNR değerini 15 e yükselttim 31. mb/sn internet hızı alıyorum ve kopma yaşamıyorum, iyi bir çözüm oldu. Bir sürü teknik servis ve teknisyen içinde bana yardımcı olmayı başaran tek insan sizsiniz çok teşekkür ederim. aslında bizim eve gelen kablo da bir sorun var, sorun dağıtıcıdaki oksitlenme ve eve gelen kabloda ek var, elimde yeterli alet olsa direğe çıkıp sorunu ben halledeceğim. TurkNet bu konuda bana yardımcı olmadı, 90 tl karşılığında gönderdikleri ekip te yardımcı olmadı ayakların çok kötü olduğunu bildirip gitti.

1 Beğeni

Size yardımcı olmak görevimiz. Sizin sorunlarınız çözüme kavuştukca biz mutlu oluyoruz. Tavsiyelerime uyduğunuz için ben teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bunun için ankastreye müdehale edecek bilginiz yoksa bir elektrikciden yardım alıp sıfırdan ankastreden eksiz olarak cat6a kablo cektirmenizi tavsiye ederim. Yeni cektireceginiz kablonun bina içinden dairenize ulaştırılmasını tavsiye ederim. Bina dışından dairenize çıkartacaksanız kabloyu dış etkenlerden korumalı olan cat6a dan almanızı yada kablo boyu ayrı bir plastik boru yada kablo kanalı ile koruma yapmanızı tavsiye ederim

1 Beğeni

Müdehale edecek bilgiye sahibim sadece yeterli ekipmanım yok, binaya gelen kablo yer altından değil direkler vasıtasıyla geliyor, cat 6 doşeyebileceğim uygun bir zemin yok, direklerden taşısam çelik tel gerekir, bana pahalıya patlar. şimdilik bu şekilde idare edeceğim, ilerde porttan binaya kangal boruyla yer altından cat6 kablo doşeyeceğim. İlginiz için tekrardan çok teşekkür ederim.

1 Beğeni